У Феодосії проходить «суд» у справі кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова

Новини

В «Феодосійському міському суді» 12 лютого минає засідання у справі кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова, якого звинувачують в «сепаратизмі».

Про це повідомляє «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Суд надав матеріали справи експертам. Йде ознайомлення», – йдеться в повідомленні.

22 січня в «суді» допитали в якості свідка обвинувачення технічного фахівця кримського управління ФСБ Олександра Вишню.

Крім нього в суді були допитані свідки захисту: колишній колега Кадирова по роботі в органах МВС України, медик міської поліклініки Феодосії і знайомі, які дали Кадирову позитивну характеристику.

Два свідка не змогли з’явитися в «суд»: родич Кадирова Рави Абібулаєв – за станом здоров’я, а співробітник ФСБ Мірошниченко «знаходиться в тривалому службовому відрядженні в регіоні з нестабільною оперативною обстановкою». Показання Абібулаєва суддя зачитала, а Мірошниченко вирішили дочекатися з відрядження.

Як повідомлялося, 5 жовтня 2016 року в Криму в Феодосії службовці ФСБ провели обшук у будинку Сулеймана Кадирова. За постановою «судді» Родіонова, російські силовики підозрюють кримськотатарського активіста у закликах до невизнання кордонів Росії і підтримки громадського об’єднання «Аскер», які прозвучали в ефірі телеканалу ATR.

11 жовтня 2016 року стосовно Сулеймана Кадирова ФСБ порушила кримінальну справу за підозрою в «сепаратизмі» за ч.2 ст.280.1 КК РФ.

На початку квітня 2017 року Федеральна служба з фінансового моніторингу Росії (Росфінмоніторинг) внесла Сулеймана Кадирова до переліку екстремістів і терористів РФ, його рахунок в банку був заблокований, в результаті чого він втратив можливість отримувати пенсію, яка є його єдиним засобом до існування.

18 жовтня 2017 року ФСБ висунула обвинувальний висновок Сулейману Кадирову, якого звинувачують в «публічних закликах до порушення цілісності РФ» за ч.2 ст.280.1 КК РФ за пост в соцмережі «Крим – це Україна» і коментарі в ефірі кримськотатарського телеканалу ATR.