Глава МЗС України обговорить з керівництвом Siemens незаконні поставки турбін в окупований Крим

Новини
Фото: 100r.org

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін має намір 16 лютого в Мюнхені обговорити з керівництвом німецької компанії Siemens незаконну поставку Росією турбін в окупований Крим.

«Починаю буквально через годину зустріч з шефом Siemens. Хочу все-таки перевірити, яким чином Siemens провів внутрішнє розслідування за цими турбінами, які у нього підлим чином реально вкрали і поставили на територію окупованого Криму», – цитує спілкування Клімкіна з журналістам в Мюнхені «Інтерфакс-Україна», передає Центр журналістських розслідувань.

Глава МЗС України сподівається отримати від керівництва Siemens запевнення, що в кожному майбутньому контракті буде прописана відповідальність за «маніпуляцію Росією поставками».

«Маю велику надію, що я таке запевнення від шефа Siemens зараз отримаю, потім будемо говорити з німецьким і європейським бізнесом», – сказав Клімкін.

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року. За його словами, обладнання буде обслуговувати компанія «Технопромекспорт».

У Москві Дев’ятий арбітражний апеляційний суд прийняв до розгляду скаргу Siemens на рішення Арбітражного суду, який відхилив позов до структур держконцерну «Ростех» – ВАТ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «ВО «Технопромекспорт» – про повернення німецьких турбін, незаконно переміщених в окупований Крим в обхід санкцій Євросоюзу.

14 грудня 2017 року Арбітражний суд Москви відмовив Siemens і «Сіменс технології газових турбін» у визнанні недійсною угоди щодо постачання чотирьох газотурбінних установок на адресу «Технопромекспорт», який згодом перемістив їх в Крим, і повернення даного майна.