Євросоюз не визнає вибори президента РФ в Криму – Федеріка Могеріні

Європейський союз не визнає результатів голосування в окупованому Криму під час виборів президента РФ.

Про це заявила віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні під час спільного брифінгу з президентом України Петром Порошенко в Києві, передає Центр журналістських розслідувань.

«Цей візит відбувається буквально за кілька днів до четвертої річниці незаконної анексії Криму і Севастополя. Ми не визнаємо цю незаконну анексію і продовжуємо впроваджувати нашу політику щодо невизнання … Ми не визнаємо так звані вибори там, і ми залишаємося відданими повного втілення нашої політики невизнання, як я сказала, в тому числі з-за санкцій, пов’язаних з цим», – сказала Федеріка Могеріні, пише Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, вибори президента Росії планують провести 18 березня 2018 року – в річницю анексії Криму.

Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ і моніторингова місія Євросоюзу відмовилися направляти до окупованого Криму своїх представників для спостереження за ходом «виборів» президента РФ в 2018 році.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров закликав жителів окупованого Криму всіх національностей бойкотувати «вибори» президента РФ, які Росія має намір незаконно провести 18 березня на півострові.

Голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв зазначив, що в Криму з наближенням «виборів» президента РФ спостерігається різке посилення репресій з боку російських силовиків стосовно активістів, незадоволених свавіллям окупантів.

1 березня 2018 року Верховна Рада звернулася до Ради безпеки і Генеральної асамблеї ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій, парламентських асамблей, іноземним парламентам і урядам із закликом стати на заваді «виборів» президента РФ в окупованому Криму і не визнавати їх легітимними.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України закликало жителів окупованого Криму не брати участь в «виборах» президента РФ.

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що Україна наполягатиме на запровадженні санкцій проти всіх організаторів і пособників «виборів» президента РФ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine