У Криму український активіст Володимир Балух голодує вже другий тиждень

В окупованому Криму незаконно засуджений український активіст Володимир Балух голодує вже другий тиждень, протестуючи проти вироку «Роздольненського районного суду» по сфабрикованій проти нього кримінальній справі про нібито «зберігання боєприпасів».

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це пише в на своїй сторінці в Facebook віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), народний депутат Володимир Ар’єв, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Кримський фермер Володимир Балух 13-й день голодує в тюрмі, куди його за український прапор над будинком кинули російські окупанти», – зазначив Ар’єв.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив українського активіста Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського районного суду» Володимиру Балух, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

19 березня так званий «Роздольненський районний суд» обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.

За інформацією Кримської правозахисної групи голодуючий Балух сильно схуд і змарнів.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя: раніше по цій справі його звинувачували за ст.318 КК РФ (застосування насильства встосовно представника влади).

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine