Стан здоров’я Балуха погіршується, він не має наміру припиняти голодування – адвокат

В окупованому Криму погіршується стан здоров'я українського активіста Володимира Балуха, який продовжує голодування в ІТТ, протестуючи проти незаконного вироку «Роздольненського райсуду» у сфабрикованій проти нього справі про нібито «зберігання боєприпасів». Однак українець не має наміру зупиняти протест.

Володимир Балух Фото: Facebook Александра Ефименко

Про це повідомила адвокат активіста Ольга Дінзє виданню Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

«Йому це (голодування – ред.) важко дається. Крім того, відбуваються постійні провокації з боку адміністрації установи, які приносять йому смачні продукти харчування, спокушаючи його все ж почати приймати їжу. Це трохи дестабілізує його, але він тримається і тримає своє слово», – сказала Дінзє.

Як повідомила Кримська правозахисна група, 4 квітня в «Верховному суді Криму» розглядалася скарга захисту Балуха на продовження йому запобіжного заходу. Його не доставили в будівлю «суду» в Сімферополі, оскільки в даний час він знаходиться в ІТТ смт. Роздольне. Участь українця в судовому засіданні була організовано по відеозв’язку.

Під час судового засідання Балух був в наручниках, що є грубим порушенням принципу презумпції невинності. Після того, як адвокат зробив відповідну заяву, наручники з нього були зняті.

Українець і його адвокат також заявили «суду» про порушення права Балуха на захист, так як участь активіста в судовому засіданні за допомогою відеоконференцзв’язку позбавляє його можливості конфіденційно спілкуватися з адвокатом, що є частиною права на захист.

У зв’язку з цим засідання буде продовжено у четвер, 5 квітня.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив українського активіста Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського районного суду» Володимиру Балух, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

19 березня так званий «Роздольненський районний суд» обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.

За інформацією Кримської правозахисної групи голодуючий Балух сильно схуд і змарнів.

2 квітня, «Роздольненський районний суд» дозволив архієпископу Сімферопольскому і Кримському УПЦ КП Клименту стати громадським захисником на процесі за звинуваченням Володимира Балуха в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.

2 квітня адвокат Ольга Дінзє повідомла, що Балуха 14 березня побили конвоїри після розгляду так званим «Верховним судом Криму» апеляційної скарги захисту на вирок «Роздольненського районного суду» від 16 січня 2018 року у сфабрикованій проти українця кримінальній справі про нібито «зберігання боєприпасів».

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя: раніше по цій справі його звинувачували за ст.318 КК РФ (застосування насильства встосовно представника влади).

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine