Україна вживає заходів для блокування роботи в Криму турбін Siemens – Гройсман

Влада

Україна вживає всіх можливих заходів, щоб не допустити роботу незаконно ввезених з РФ на територію окупованого Криму турбін німецької компанії Siemens.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Центр журналістських розслідувань.

«Ми вживаємо заходів в усіх напрямках, дипломатичними та іншими каналами, щоб блокувати їх роботу і вимагати реакції для введення додаткових санкцій відносно країни-агресора», – сказав прем’єр.

За словами Гройсмана, скандал, пов’язаний з незаконним ввезенням турбін, доводить, що списку санкцій політика проти Росії діє.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін додав, що неодноразово звертався з цього приводу до керівництва німецького уряду, Європейського союзу і безпосередньо до Siemens.

«Я зустрічався з керівництвом Siemens і ми скоординовано намагалися перебити це шляхом подачі відповідних судових позовів і зараз тривають судові розгляди, щоб турбіни, які були завезені в окупований Криму обманним шляхом не працювали там», – сказав міністр.

Будівництво Таврійської ТЕС біля Сімферополя, для якої з РФ завезли турбіни Siemens Фото: РИА Новости Крым Александр Полегенько

14 березня у Москві Дев’ятий арбітражний апеляційний суд залишив в силі рішення російського суду про відмову в арешті турбін, поставлених в окупований Крим, за клопотанням спільного підприємства Siemens і «Силових машин» – «Сіменс технології газових турбін». 

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року. За його словами, обладнання буде обслуговувати компанія «Технопромекспорт».