Народні депутати України попросили засудженого в Криму Володимира Балуха припинити багатоденне голодування

Народні депутати України підписали звернення до незаконно засудженого в окупованому Криму українському активісту Володимиру Балуху з проханням припинити голодування. Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня.

Відповідний документ опублікований на сайті Верховної Ради України, передає Центр журналістських розслідувань.

У зверненні міститься прохання припинити голодування «в зв’язку зі стрімким погіршенням його здоров’я і ризику втрати життя».

Депутати висловили «безмежну повагу» до Володимира Балуха та його боротьбі, «яка є прикладом для всієї країни».

«Україні потрібні живі герої. Ваше здоров’я і життя будуть найкращою частиною перемоги України», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось, 19 березня «Роздольненський районний суд» обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.

2 квітня «Роздольненський районний суд» дозволив архієпископу Сімферопольскому і Кримському УПЦ КП Клименту стати громадським захисником на процесі за звинуваченням Володимира Балуха в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.  Владика попросив активіста відмовитися від голодування і почати приймати їжу, щоб не зашкодити здоров’ю.

4 квітня у «Верховному суді Криму» розглядалася скарга захисту Балуха на продовження йому запобіжного заходу. Його не доставили в будівлю «суду» в Сімферополі, оскільки в даний час він знаходиться в ІТТ смт. Роздольне. Участь українця в судовому засіданні була організована за допомогою відеозв’язку. Адвокати заявили, що це порушує право Балуха на захист і через це засідання було перенесено на 5 квітня.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine