23 день: Балух відмовився припиняти голодування

Незаконно засуджений в окупованому Криму український активіст Володимир Балух відмовився припиняти 23-денне голодування.

Як повідомив активіст Михайло Батрак, Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент вперше бере участь в судовому засіданні у справі Балуха в якості громадського захисника, передає Центр журналістських розслідувань.

«Адвокат Володимира Ольга Дінзе повідомила, що це вперше в її практиці, щоб священнослужитель брав участь в судовому процесі в якості захисника», – йдеться в повідомленні.

Напередодні народні депутати України підписали звернення до незаконно засудженому в окупованому Криму українському активісту Володимиру Балух з проханням припинити голодування. Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня.

Як повідомлялось, 19 березня «Роздольненський районний суд» обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.

2 квітня «Роздольненський районний суд» дозволив архієпископу Сімферопольскому і Кримському УПЦ КП Клименту стати громадським захисником на процесі за звинуваченням Володимира Балуха в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.  Владика попросив активіста відмовитися від голодування і почати приймати їжу, щоб не зашкодити здоров’ю.

4 квітня у «Верховному суді Криму» розглядалася скарга захисту Балуха на продовження йому запобіжного заходу. Його не доставили в будівлю «суду» в Сімферополі, оскільки в даний час він знаходиться в ІТТ смт. Роздольне. Участь українця в судовому засіданні була організована за допомогою відеозв’язку. Адвокати заявили, що це порушує право Балуха на захист і через це засідання було перенесено на 5 квітня.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine