Суд заборонив капітану керченського судна «Норд» виїзд до Криму: зобов’язав щотижня з’являтися до слідчого

Новини
Капітан судна «Норд» Володимир Горбенко Фото: investigator.org.ua

Херсонський міський суд обрав запобіжний захід капітану судна «Норд» Володимиру Горбенко у вигляді особистого зобов’язання щотижня відвідувати слідчого та заборонив виїжджати на окуповану територію АР Крим. Його підозрюють у порушенні ч.1 ст. 249 (незаконне зайняття рибним промислом) КК України. 

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань із зали суду.

«Накласти на Горбенка особисте зобов’язання: з’являтися на першу вимогу слідчого і прокурора, щоп’ятниці з’являтися о 10 годині до слідчого та заборонити виїзд Горбенку на тимчасово окуповану територію. На тимчасово окуповану територію АР Крим», – зачитав рішення суддя Ярослав Мусулевський.

Ярослав Мусулевський, суддя фото: investigator.org.ua

В якості аргументу проти захисник Горбенка Ярослав Щербина навів стан його здоров’я. «У нього гіпертонія, можливо йому треба обстеження у Києві», – сказав адвокат.

Адвокати планують подати апеляцію.

фото: investigator.org.ua

12 квітня у Харкові відбудеться суд у адміністративній справі моряків судна «Норд», яких 8 квітня співробітники генконсульства РФ  у автомобілях з дипломатичними номерами намагались перевезти через державний кордон України без відповідних документів. На порушників було складено адмінпрротоколи за статтею 204-1 КУпАП.

Як повідомлялось, 25 березня в Азовському морі українські прикордонники зупинилисудно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно накладено арешт. 

31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності.

6 квітня суд Херсона арештував Горбенка на 45 діб з правом внесення застави у 35 240 гривень. 

8 квітня російські дипломати у автомобілях з дипномерами вночі здійснили спробу вивезти членів команди «Норд» через автомобільний пункт пропуску «Гоптівка», що на Харківщині. За спробу перетину державного кордону України без відповідних документів  на порушників складено адмінпрротоколи за статтею 204-1 КУпАП.

9 квітня керченських моряків для перетину кордону через «Чонгар» без документів привезли ті ж дипломати РФ.

Керченські моряки з судна «Норд», що 8 та 9 квітня двічі намагалися проїхати до Криму через КПВВ без належних документів, з’явилися на допит в управління СБУ в Херсоні.