Вишинський відмовився від українського громадянства й попросив Путіна про захист

Головний редактор «РИА Новости-Украина» в Україні Кирило Вишинський на засіданні Апеляційного суду Херсонської області заявив про вихід з українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка. Вишинський також попросив президента РФ Володимира Путіна про захист.

Кирило Вишинський у Апеляційному суді Херсонської області Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляєкореспондент Центру журналістських розслідувань із зали суду. 

Вишинський зробив свою заяву в Херсоні під час судового засідання, на якому розглядалася апеляційна скарга головного редактора «РИА Новости-Украина» на обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.  

«Я звертаюсь до президента Порошенка, якого знаю особисто і з яким ми зробили кілька добрих справ. Я заявляю про вихід з українського громадянства, з цієї хвилини вважаю себе лише громадянином РФ. Я звертаюся до президента Путіна з проханням про надання мені правового захисту та вжиття заходів щодо мого звільнення», — сказав Вишинський.

Нагадаємо, 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльністьв Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».

Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали.

17 травня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід Вишинському у вигляді тримання під вартою на 60 діб до 13 липня без права внесення застави.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine