РФ не допустила українського консула до голодуючого Кольченко – МЗС України

Новини
Олександр Кольченко у російській колонії Фото: Twitter Halya Coynash

Росія відмовила у зустрічі українського консула з незаконно засудженим українським політв’язням, кримчанином Олександром Кольченко, якої 31 травня оголосив голодування в російській колонії з вимогою звільнити з ув’язнення українського режисера Олега Сенцова.

Про це повідомила в мікроблозі Twitter речник МЗС України Мар’яна Беца, передає Центр журналістських розслідувань.

«Вкотре РФ відмовила в зустрічі консула з О.Кольченком, мотивуючи, що він є громадянином РФ. Зухвале порушення всіх норм. Боремось далі», – написала Беца.

Нагадаємо, 31 травня в МЗС України зажадали від Росії допустити українського консула до політв’язня Олександру Кольченко.

Як повідомлялось, 25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону за сфальсифікованим звинуваченням у створенні в анексованому Криму терористичного співтовариства засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років, а кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Сенцова і Кольченко політв’язнями.

Олександр Кольченко утримується у виправній колонії №6 в місті Копейськ Челябінської області.

31 травня 2018 року Олександра Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити з ув’язнення українського режисера Олега Сенцова, який 14 травня розпочав голодування у колонії суворого режиму №8 в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономный округ РФ) з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів, утримуваних в російських в’язницях і колоніях.

Матір Олександра Кольченка, Лариса Кольченко повідомила, що її сина у російській колонії змушують прийняти громадянство РФ і шантажують батьками, які залишилися в окупованому Криму.