У СІЗО Сімферополя встановили відеоспостереження за голодуючим Балухом – Чийгоз

Новини
Володимир Балух в «Роздольненському райсуді Криму» Фото: RFE/RL

В окупованому Криму в камері СІЗО Сімферополя, де утримується голодуючий вже 95-й день український активіст Володимир Балух, встановили відеоспостереження.

Про це повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз виданню Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

«У нього (Балуха – ред.) в камері встановили додатково відеоспостереження. Такі методи практикуються в особливих випадках. З огляду на його резонансну справу і те, що він публічний – це дратує керівництво. Кожен день до нього приходять з перевірками. Ситуація у нього досить складна, але він продовжує тримати голодування», – сказав Чийгоз.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського райсуду» Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства).

15 червня «Роздольненський районни суд» продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Володимиру Балуху до 14 серпня.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз відповідає в Меджлісі за взаємодію з родичами політв’язнів в окупованому Криму.