Політв’язня Емір-Усеїна Куку нібито вивозили на медобстеження з ростовського СІЗО

Українського політв'язня, кримськотатарського правозахисника Емір-Усеїна Куку, який вже 14-й день проводить голодування, нібито вивозили на медобстеження з СІЗО в російському Ростові-на-Дону.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на об’єднання «Кримська солідарність».

«Інформацію про те, що Емір-Усеїн знайшовся підтверджує його адвокат Сергій Локтєв, повідомивши, що на даний момент він вже знаходиться в СІЗО-4 м. Ростов-на-Дону. Однак він все одно не допущений до свого підзахисного і з цього приводу адвокат подав скаргу в обласну прокуратуру.

Завтра, 11 липня, в Ростові-на-Дону відбудеться чергове судове засідання, і Емір-Усеїн буде доставлений в будівлю Військового гарнізонного суду разом з іншими заарештованими мусульманами Криму так званої «ялтинської групи» по «справі Хізб ут-Тахрір».

Адвокати Еміль Курбедінов, Едем Семедляев, Сергій Легостов, Айдер Азаматов вже вилетіли в Ростов-на-Дону для участі в майбутньому судовому засіданні», – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в СІЗО російського Ростова-на-Дону адвокату Сергію Локтєву відмовили в допуску до підзахисного українському політв’язні, кримському правозахиснику Емір-Усеїн Куку, який вже 14-й день проводить голодовку. Куку відвезли в невідомому напрямку.

Раніше уповноважений Верховної Ради з правим людини Людмила Денисова закликала керівника СІЗО в російському Ростові-на-Дону забезпечити медичною допомогою Емір-Усеіна Куку.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.

17 квітня 2016 року в Краснокам’янці російські силовики також провели обшук в будинках і затримали двох кримських татар Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, яких звинуватили в участі в причетності до «Хізб ут-Тахрір».

В грудні 2017 року фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до Росії в Ростов-на-Дону.

14 лютого 2018 року в Ростові-на-Дону Північно-Кавказький окружний військовий суду розпочав розгляд по суті ялтинську «справу Хізб ут-Тахрір».

23 травня суд продовжив термін утримання під вартою шістьом фігурантам ялтинського «справи Хізб ут-Тахрір» до 28 серпня.

26 червня 2018 року, Емір-Усеїн Куку оголосив голодування в СІЗО Ростова-на-Дону, протестуючи проти сфабрикованих справ щодо нього та інших несправедливо заарештованих політичних в’язнів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine