На адмінкордоні з Кримом розмістять інформацію про права жителів окупованих територій

Новини
КПВВ «Каланчак» на админгранице с Крымом

Прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов ознайомився з організацією роботи контрольно пропускних пунктів в’їзду-виїзду «Каланчак» і «Чаплинка», а також умовами, в яких працюють правоохоронні органи: Азово-Чорноморське регіональне управління ДПС України, головне управління Нацполіціі в АРК, митниці.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури АРК, передає Центр журналістських розслідувань.

Прокурором було прийнято рішення про розміщення на КПВВ інформаційних матеріалів для жителів півострова з роз’ясненням прав громадян, які проживають на окупованій території, відповідно до норм міжнародного законодавства.

«Наявність такої інформації вплине, в тому числі і на повноту розслідування кримінальних проваджень, адже як показує практика, не всі кримчани знають, що певні дії окупаційної влади є грубим порушенням як національного законодавства, так і норм міжнародного гуманітарного права. Така категорія правопорушень є військовими злочинами і злочинами проти людяності», – зазначив Мамедов.

Раніше Кабінет міністрів України прийняв рішення виділити 105,98 млн грн на облаштування інфраструктури тимчасових контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) «Каланчак» і «Чонгар» на адмінграніце з тимчасово окупованих Кримом в Херсонській області.

Нагадаємо, в лютому 2017 року заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк, який очолив робочу групу Кабміну України, яка 27 лютого проінспектувала КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінкордоні з окупованим Кримом, повідомив, що на облаштування їх інфраструктури в поточному році з держбюджету буде виділено понад 200 млн. грн. Раніше в МінТОТ повідомляли, що роботи з облаштування КПВВ будуть завершені в липні 2017 року.

30 червня 2017 року перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі в ефірі програми Питання національної безпеки (проект Центру журналістських розслідувань) підтвердив, що в зоні облаштованих КПВВ, як і раніше, планується відкрити Центри надання адміністративних послуг, якими зможуть скористатися громадяни України з Криму. Однак фінансування цих робіт з Резервного фонду було відкладено через інші пріоритетні завдання.

На початку липня 2017 року у відповіді міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінВОТ) України на інформаційний запит Центру журналістських розслідуваньговорилося, що інформація про будівництво об’єктів інфраструктури контрольних пунктів в’їзду / виїзду (КПВВ) і зон сервісного обслуговування на адмінграніце Херсонської області з окупованих Кримом стосується аспектів безпеки та її поширення може зашкодити інтересам держави. Терміни реконструкції не відомі – коштів на цей проект в Резервному фонді немає.

У середині липня доопрацьовані проекти КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» на адмінкордоні з Кримом представили на розгляд першому віце-прем’єру – міністру економічного розвитку і торгівлі України Степану Кубіву.

У вересні 201 7року комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства запропонував Верховній Раді включити до закону про бюджет на 2018 рік видатки на облаштування КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» на адмінкордоні з Кримом у розмірі 100 млн грн.