Засудженого українця Євгена Панова можуть етапувати з Криму в РФ – Скрипник

Засудженого українця Євгенія Панова можуть етапувати з окупованого Криму в російську колонію.

Про це заявила «UA: Крим» керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, передає Центр журналістських розслідувань.

«Його 100% будуть етапувати з Криму, тому що на території Криму взагалі немає колоній суворого режиму. Я думаю, що це робиться спеціально: для того, щоб перервати зв’язок з сім’єю, щоб родичам, правозахисникам і адвокатам було важче дістатися до цих людей», – сказала вона.

Адвокат Панова Ольга Дінзе також вважає, що його можуть етапувати з Криму.

«Захист буде оскаржувати вирок. Євгена можуть етапувати до розгляду апеляційних скарг захисту», – сказала вона.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, 7 серпня 2016 року ФСБ заявила, що «кордон» між Кримом і материкової України нібито двічі прорвали українські диверсійно-розвідувальні групи. Як доказ, ФСБ продемонстровала відео із зізнаннями затриманих «диверсантів» – водія АТП Запорізької АЕС Євгена Панова і будівельника з Євпаторії Андрія Захтея.

Панов направив до Слідчого комітету РФ заяву про жорстокі тортури, які застосовували до нього російські силовики для самообмови, з вимогою притягнути їх до кримінальної відповідальності. Захтей також направив в слідком РФ заяву про тортури, які застосовували до нього після затримання.

11 липня 2017 року стало відомо, що заарештований у справі «кримських диверсантів» Андрій Захтей визнав свою провину і уклав досудову угоду зі слідством. Однією з умов підписання угоди з боку слідства була відмова від адвокатів за угодою. 16 лютого 2018 року «Верховний суд Криму» засудивАндрія Захтея до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму і штрафу 220 тисяч рублів.

4 квітня в «Верховному суді Криму» відбулося попереднє слухання у кримінальній справі стосовно Євгена Панова, в ході якого йому продовжили термін утримання під вартою ще на шість місяців до 26 вересня.

16 квітня у «Верховному суді Криму» пройшло перше засідання у кримінальній справі Панова, в ході якого йому зачитали обвинувальний висновок. У тексті документа сказано, що ФСБ обвинувачує українця в «підготовці диверсії в Криму в складі диверсійної групи». Крім того, Панова звинувачують «у контрабанді боєприпасів через митний кордон Митного союзу». Звинувачення висунуто за ч.1 ст.30 та п.«а» ч.2 ст.281, ч.3 ст.30 та ч.3 ст.226.1, ч.3 ст.222 КК РФ.

3 липня «Верховний суд» окупованого Криму завершив слідство у справі Євгена Панова і призначив на 9 липня дебати сторін.

У справі Євгена Панова були зафіксовані тортури, психологічний тиск, фальсифікація доказів, перешкоджання роботі адвокатів, порушення права на справедливий суд. Євген Панов, як інші громадяни України, які стали фігурантами справ про «диверсантів», на думку правозахисників, є жертвами політично мотивованого кримінального переслідування.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine