Матері українського політв’язня Кольченко дозволили триденне побачення з сином

Лариса Кольченко, мати українського політв'язня, кримчанина Олександра Кольченко, який утримується в колонії №6 Копейська Челябінської області РФ, отримала дозвіл на триденне побачення з сином і прибула до Челябінська.

Лариса Кольченко Фото: hromadske.ua

Про це повідомили агентству Інтерфакс-Урал в прес-службі регіонального громадського наглядового комітету (ГНК) в понеділок, 30 липня, передає Центр журналістських розслідувань.

«Родичам дозволили побути разом три доби. Для більш комфортного перебування їм в готелі виправної установи виділили кімнату з усіма зручностями», – сказали в ГНК.

Як зазначається, на зустрічі членів ГНК з Ларисою Кольченко будь-яких заяв або скарг від неї не надходило.

«Мама хоче тільки одного, щоб її сина випустили на свободу. Можливо, це може бути обмін на російських ув’язнених в українських в’язницях», – заявили громадські працівники.

За їхніми відомостями, з моменту закінчення голодування А.Кольченко набрав колишню вагу – 64 кілограми. Скарг він не висловлював.

«Просив дати можливість продовжувати навчання у вищому навчальному закладі. До недавнього часу він проходив безкоштовне навчання в Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського. Але навчання було призупинено, оскільки ув’язнений не надав адміністрації колонії договір на новий термін навчання», – розповіли в ГНК.

Як тільки договір буде надано, Кольченко продовжить навчання. «Працювати в колонії він не бажає, оскільки, каже, що багато часу у нього йде на самоосвіту», – додав представник ГНК.

Нагадаємо, в квітні 2017 року Олександра Кольченко відновили в якості студента в Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського, який в 2016 році відновив свою діяльність в Києві.

Як повідомлялось, 25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону за сфальсифікованим звинуваченням у створенні в анексованому Криму терористичного співтовариства засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років, а кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Сенцова і Кольченко політв’язнями.

Олександр Кольченко утримується у виправній колонії №6 в місті Копейськ Челябінської області.

31 травня 2018 року Олександра Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити з ув’язнення українського режисера Олега Сенцова, який 14 травня розпочав голодування у колонії суворого режиму №8 в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономный округ РФ) з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів, утримуваних в російських в’язницях і колоніях.

Матір Олександра Кольченка, Лариса Кольченко повідомила, що її сина у російській колонії змушують прийняти громадянство РФ і шантажують батьками, які залишилися в окупованому Криму.

7 червня Олександр Кольченко заявив про припинення голодування через рекого погіршення стану здоров’я. За час голодовки Кольченко дуже ослаб, його вага знизилася до 54 кг.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine