Російський прем’єр занепокоївся вирішенням проблеми з водою в окупованому Криму

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв доручив Мінприроди Росії до 10 вересня розробити програму ліквідації дефіциту води в окупованому Криму.

Відповідний документ опублікований на сайті російського уряду, передає Центр журналістських розслідувань.

Відповідно до доручення Мінприроди має сформувати робочу групу, до якої увійдуть в тому числі «представники Міноборони, Росатома, Російської академії наук і зацікавлених суб’єктів федерації».

Медведєв також доручив Мінсільгоспу спільно з кримським урядом до 25 вересня розробити заходи для стимулювання розвитку агропромислового комплексу півострова.

На початку липня в населених пунктах східного Криму різко погіршилася ситуація з водозабезпеченням населення.

Нагадаємо, після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.

«Владою» Криму було дано старт геологорозвідці і бурінню свердловин для видобутку води на промислові і сільськогосподарські потреби. Буріння свердловин, на думку екологів, не вирішить проблеми з водопостачанням Криму, а тільки призведе до засолення земель.

На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.

За підрахунками директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайла Ромащенко, власних водних ресурсів у окупованого Росією Криму без дніпровської води з материкової України вистачить лише для забезпечення потреб одного мільйона жителів, тобто, менше половини населення півострова. Водозабезпеченість півострова в 10 разів менше потреб кримчан.

В квітні 2018 року Всеросійський центр моніторингу та прогнозування надзвичайних ситуацій МНС РФ «Антістіхія» попередив, що у анексованому Криму в 2018 році можливі перебої з питною водою. Це може статися через низький рівень води на відкритих водозабірних спорудах півострова.

Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації України Михайло Яцюка вказує, що забезпечення окупованого Криму водою продовжує залежати від того, наскільки часто на півострові випадають опади, незважаючи на всі спроби російської окупаційної «влади» придумати альтернативні схеми водопостачання.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine