Про денонсацію договору з РФ по Азовському морю не може бути й мови – МЗС України

На даний момент не можна ставити питання про денонсацію договору з Росією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, оскільки це дасть можливість РФ заявити про територіальну суперечку з Україною.

Заступник міністра закордонних справ Україньы Олена Зеркаль Фото: Укринформ

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль в понеділок, 27 серпня, в ході наради послів в Києві, повідомляється в мікроблозі Twitter українського МЗС, передає Центр журналістських розслідувань.

«Про денонсацію угоди з РФ по Азовському морю не може й бути мови – це дасть можливість РФ заявити про територіальний спір. Для нас це безпекове питання, тому використовуємо наявні інструменти, щоб врегулювати це питання», – сказала Зеркаль.

Договір між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки був підписаний 24 грудня 2003 року і ратифікований Верховною Радою 20 квітня 2004 року.

Як повідомлялось, з 30 квітня Берегова охорона Прикордонної служби ФСБ РФ почала зупиняти в Керченській протоці для огляду та ідентифікації екіпажу судна, які прямують в порти України на Азовському морі.

21 травня Росія обмежила судноплавство в Азовському морі до 23 травня, посилаючись на проведення в регіоні бойових стрільб.

22 травня Борис Бабін заявив, що стрільби і навчання, через які Росія обмежила судноплавство в Азовському морі, є демонстративною ескалацією російської агресії проти України, загрозою торговельному мореплавству і рибальству. Він зазначив, що цьому сприяють і до сих пір чинні угоди України з РФ за якими судна РФ мають право перебувати в будь-якій точці Азовського моря, включаючи затоку Сиваш.

З 1 червня до 1 вересня Україна за заявкою Збройних Сил закрила деякі райони Азовського моря через проведення військових навчань. Зокрема, були закриті райони на схід від Маріуполя, біля Широкино, в районі Мелекіно і Білосарайської коси, а також на схід від Бердянська.

29 червня Командувач ВМС України Ігор Воронченко заявив, що ВМСУ відпрацювали контрзаходипроти незаконних дій РФ в Азовському морі, яка обмежує судноплавство в українські порти на Азові.

17 липня президент Петро Порошенко наказав керівництву Збройних сил вжити заходів для припинення провокацій Росії щодо незаконноЇ зупинки та огляду українських та іноземних суден, які прямують через Керченську протоку в українські порти в Азовському морі.

15 серпня у Держдепі США заявили, що дії Росії в Азовському морі, що перешкоджають міжнародному судноплавству, є спробою дестабілізувати Україну.

Начальник Генштабу ЗС України Віктор Муженко заявив, що ВМСУ посилять свою присутність в Азовському морі через незаконні дій Росії щодо обмеження міжнародного судноплавства. Крім того, будуть проведені заходи для зміцнення оборони узбережжя Азова.

Віце-адмірал Сергій Гайдук, командувач Військово-Морських Сил України в 2014-2016 роках, вважає, що дії РФ на Азовському і Чорному морях свідчать, що вона планує відсікти Україну від моря, перетворивши її з морської держави в континентальну.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine