Шкідливі викиди з території окупованого Криму продовжуються – прикордонна служба

Новини
Вид на завод «Кримський титан» з боку Херсонщини Фото: dpsu.gov.ua

З 2 вересня прикордонники Херсонського прикордонного загону, які несуть службу на межі з окупованим Кримом, кожного дня фіксують наявність отруйних хімічних речовин в повітрі в Чаплинському та Каланчацькому районах Херсонської області, внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» на півострові, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив помічник начальника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов.

“За допомогою приладів хімічної розвідки, за три дні, ми неодноразово фіксували наявність хімічних отруйних речовин в повітрі. За останню добу, під час моєї роботи на адмінмежі ми зафіксували два викиди”, – повідомив підполковник Іван Шевцов.

В прикордонній службі також повідомили, що особовий склад, який ніс службу в небезпечній зоні, евакуйовано на безпечну відстань.

“Загрози життю і здоров’ю військовослужбовців і цивільного населення не має. Контрольні пункти в’їзду-виїзду “Каланчак” та “Чаплинка” працюють в штатному режимі”, – повідомив Шевцов.

Інформацію про викиди прикордонники передали органам місцевого самоврядування, правоохоронцям та екоінспекції.

Нагадаємо, офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини передав інформацію про викиди шкідливих речовин у районі Армянська на півночі окупованого Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Комісія Херсонської обласної екоінспекції у п’ятницю, 31 серпня, розпочала на адмінкородні з окупованим Кримом перевірку загрози потрапляння небезпечних речовин на територію Херсонської області внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» на півострові, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань писав, що розташований в окупованому Криму завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа скидає відходи в Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт (сировина).

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що єдиним ефективним заходом для запобігання отруєння навколо заводу «Кримський титан» на півночі Криму може бути деоккупація півострова і повне припинення українською владою діяльності цього заводу, а окупанти використовують наслідки екологічної катастрофи отруйних викидів.

Під час вимірювання хімічного складу повітря 3 вересня близько 15:00 прикордонники Херсонського загону виявили хімічні речовини в повітрі.

«Глава» Криму Сергій Аксьонов повідомив, що вночі в зв’язку зі зміною погоди, падінням нічної температури і збільшенням денний, вперше концентрація сірчистого ангідриду в Армянську перевищила норму. Завод «Кримський титан» зупинив виробництво, з міста евакуювали дітей.