Аксенов пригрозив «націоналізувати» завод Фірташа «Кримський титан» через отруйні викиди

«Глава» окупованого Криму Сергій Аксенов допустив «націоналізацію» заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа.

Про це він заявив у Сімферополі, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на російський «Інтерфакс».

За словами Аксенова, це станеться, якщо власники підприємства не зможуть самостійно усунути наслідки викиду забруднюючих речовин в атмосферу.

«Рішення можуть бути прийняті абсолютно будь-які. Якщо власник скаже, що матеріально не в змозі і все навантаження ляже на плечі держави, буде стояти питання, в тому числі, про прийняття заводу в державну власність республіки Крим. Я не збираюся за приватників витрачати кошти, вкладати без зрозумілої перспективи», – заявив він.

При цьому Аксенов зазначив, на даному етапі між «владою» і керівництвом хімпідприємства є розуміння.

«Керівництво заводу ставиться з розумінням до цієї проблеми, йде назустріч практично по всіх пропозиціях», – сказав він.

Нагадаємо, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

6 вересня КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка», розташованих неподалік від заводу «Кримський титан» та його кислотонакопичувачів, тимчасово призупинили роботу після виявлення ознак хімічного отруєння у 37 українських прикордонників. 

Прикордонники продовжують нести службу на закритих КПВВ, проте пропуск транспортних засобів здійснюється лише в екстрених випадках та у разі крайньої необхідності. При цьому в”їзд на вільну територію України з окупованого Криму для громадян, які постраждали від хімічного забруднення, відкритий. КПВВ «Чонгар»» працює у штатному режимі на в”їзд і виїзд.

На КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінмежі з Кримом розгорнуті намети Держслужби з надзвичайних ситуацій та надається медична допомога громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу «Кримський титан» у Армянську.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій закликає без нагальної потреби не відвідувати заражені території півострова.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine