Українські прикордонники бачили випаровування над «Кримським титаном»

Українські прикордонники в кінці минулого тижня помітили над заводом «Кримський титан» в окупованому Армянську хмари диму або випаровування невідомого походження, проте їхні прилади отруйних речовин в повітрі не фіксували.

Про це повідомив представник Держприкордонслужби Олег Слободян, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Українську правду».

На прохання прокоментувати скарги жителів Армянська на погане самопочуття, про яких пишуть російські ЗМІ, і розповісти, чи були зафіксовані якісь викиди з заводу, Слободян сказав:

«Ми не можемо робити остаточних висновків з приводу ситуації в Армянську, тому що ми не володіємо повною інформацією з усіх аспектів. Але можу сказати, що ми також читаємо ці повідомлення, відстежуємо з метою оперативного реагування в разі різких змін. Наші прилади в даний момент не фіксують перевищення вмісту отруйних речовин в повітрі».

Він додав, що певні викиди або випаровування прикордонники бачили.

«Завод не працює, але в кінці минулого тижня прикордонники спостерігали хмари невідомого походження над будівлями заводу. Чи пов’язано погіршення самопочуття жителів Армянська і цей толі дим, чи то хмари над заводом – ми сказати не можемо. Ці висновки повинні робити фахівці», – сказав представник Держприкордонслужби.

Слободян також додав, що прикордонники не фіксують перевищення отруйних речовин ще і тому, що останнім часом вітри дмуть в сторону півострова.

Нагадаємо, жителі Армянська в окупованому Криму скаржаться на нові шкідливі викиди в атмосферу з заводу українського олігарха Дмитра Фірташа «Кримський титан».

У Генеральній прокуратурі України чекають на остаточні висновки експертиз щодо діяльності підприємств українського олігарха Дмитра Фірташа, серед яких – і ті, що знаходяться в окупованому Криму.

Як повідомлялось, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).

Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine