ВС РФ визнав «законним» вирок українцю Євгену Панову

Верховний суд Росії залишив без змін вирок у відношенні громадянина України Євгена Панова, засудженого до восьми років в'язниці за звинуваченням в «підготовці диверсії в Криму».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на ТАСС.

«Вирок Верховного суду Республіки Крим від 13 липня залишити без зміни, апеляційні скарги – без задоволення», – йдеться в апеляційному визначенні Верховного суду РФ.

Вирок вступив в силу. Про його перегляд просили і сторона захисту, і сторона звинувачення – «у зв’язку з надмірною м’якістю», засідання апеляційної інстанції пройшло в закритому режимі.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, 7 серпня 2016 року ФСБ заявила, що «кордон» між Кримом і материкової України нібито двічі прорвали українські диверсійно-розвідувальні групи. Як доказ, ФСБ продемонстровала відео із зізнаннями затриманих «диверсантів» – водія АТП Запорізької АЕС Євгена Панова і будівельника з Євпаторії Андрія Захтея.

13 липня «Верховний суд Криму» засудив Євгена Панова до 8 років колонії строгого режиму за обвинуваченням «в підготовці диверсії в Криму в складі диверсійної групи» та «у контрабанді боєприпасів через митний кордон Митного союзу» за ч.1 ст.30 та п.«а» ч.2 ст.281, ч.3 ст.30 та ч.3 ст.226.1, ч.3 ст.222 КК РФ.

23 липня захист оскаржив у Верховному суді РФ «вирок» Євгену Панову.

«Прокуратура Криму» в рамках апеляції просить Верховний суд РФ збільшити термін позбавлення волі Панову з 8 до 10,5 років.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine