Семочко подав до суду на журналістів за розслідування про майно та російські паспорти родини

Перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ) Сергій Семочко подав до суду на журналістів програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» за розслідування про майно і російські паспорти його родини.

1-й заступник керівника Служби зовнішньої розвідки України Сергій Семочко Фото: Youtube Телеканал ZIK

Про це повідомляє видання Bihus.Info з посиланням на державний портал Судова влада, передає Центр журналістських розслідувань.

Сергій Семочко подав позов до автора розслідування «Розвідкою по нирках» Лесі Іванової, ведучого програми Дениса Бігуса, а також ПрАТ «ТРК Люкс» – тобто 24 каналу, котрий транслює програму.

Це позов про захист честі, гідності і ділової репутації та спростування начебто недостовірної інформації. Яку саме інформацію Семочко хоче спростувати – поки що невідомо.

Слухатися справа буде в Голосіївському суді Києва. Суддею, згідно з авторозподілом, призначена Олександра Колдіна.

На думку юристів проекту «Тисни» (Bihus.Info), позов Семочка може бути розцінений як спроба тиску на журналістів, оскільки наразі інформація, викладена в журналістському розслідуванні, перевіряється в рамках двох кримінальних проваджень – НАБУ і СБУ.

Семочко подав позов до журналістів, не дочекавшись результатів офіційних розслідувань цих органів.

Нагадаємо, 2 жовтня у програмі «Наші Гроші з Денисом Бігусом» вийшло розслідування журналістки Лесі Іванової «Розвідкою по нирках», в якому йдеться про те, що сім’я першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка володіє елітними будинками у Київській області загальною вартістю понад 200 млн грн., хоча в останні роки родина не мала значних доходів. Також, за даними журналістів, найближчі родичі Семочка крім українського, мають і російське громадянство.

3 жовтня детективи НАБУвідкрили за матеріалами розслідування програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом» кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення Сергія Семочка.

16 жовтня, у СБУ заявили, що перевіряють інформацію, оприлюднену в журналістському розслідування щодо Сергія Семочка у рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за статтею Кримінального кодексу про державну зраду.

Водночас сам Семочко виступив з коментарем з приводу журналістського розслідування, назвавши його «замовним», та заявивши, що не має стосунку до будинків під Києвом вартістю в мільйони доларів, а його дружина має виключно громадянство України.

17 жовтня на засіданні Комітету Ради з питань запобігання та протидії корупції глава СЗРУ Єгор Божок заявив, що немає правових підстав для відсторонення від посади Сергія Семочко.

СЗРУ відмовилась надавати інформацію щодо грошового забезпечення, отриманого першим заступником керівника служби Сергія Семочка з моменту призначення на посаду та порадила звертатись особисто до нього.

Сергій Семочко до окупації Криму працював у Головному управління СБУ в АРК, потім був керівником економічної контррозвідки СБУ, очолював Головне управління СБУ в Києві та Києвській області. Улітку 2018 року Семочко був призначений першим заступником керівника Служби зовнішньої розвідки України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine