Обвинувачений в держзраді кримський екс-депутат Ганиш просить суд визнати його невинним

Екс-депутат Верховної Ради АРК Василь Ганиш, обвинувачений у державній зраді, під час дебатів в Дніпровському райсуді Києва попросив визнати його невинним.

Василь Ганиш у суді, 15 листопада 2018 р Фото: RFE/RL

Про це повідомляє видання Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

Під час попереднього засідання сторона обвинувачення попросила суддівську колегію засудити Ганиша до 12 років позбавлення волі. За версією обвинувачення, екс-депутат скоїв два діяння, які слід кваліфікувати, як державну зраду. Прокуратура АРК вважає, що 11 квітня 2014 року Ганиш в сесійній залі кримського парламенту проголосував за так звану «Конституцію Республіки Крим». Друге діяння, яке обвинувачення називає протизаконним – участь підсудного в «виборах» до міської ради Феодосії, які проводилися 14 вересня 2014 за російським законодавством.

В ході дебатів Василь Ганиш підтвердив, що 11 квітня 2014 року він був в будівлі Верховної Ради АРК, але не голосував за «Конституцію». Він стверджує, що прийшов туди, щоб зустрітися з міністром соціальної політики і обговорити питання виплати йому пенсії.

Ганиш в своєму виступі також підтвердив, що балотувався на місцевих «виборах» 2014 року, організованих в окупованому Криму Росією. Але він сказав, що висунув свою кандидатуру на прохання місцевого меджлісу, щоб відтягнути частину голосів у кандидата від Комуністичної партії.

Екс-депутат також поскаржився на проблеми зі здоров’ям, викликані хронічною хворобою серця, і заявив, що, будучи в Криму, завжди був прихильником України.

На судовому засіданні також виступив адвокат Андрій Руденко, який перерахував кілька десятків процесуальних порушень, які, на його думку, допустило наслідок у справі його підзахисного.

На 16 листопада заплановано засідання, на якому екс-депутат виступить з останнім словом. Після цього суд має винести вирок.

Василь Ганиш і адвокат Андрій Руденко у суді, 15 листопада 2018 р Фото: RFE/RL

Як повідомлялося, 28 квітня 2015 року колишнього депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша затримали при виїзді з окупованого Криму. Йому було пред’явлено обвинувачення в державній зраді за ч.1 ст.111 КК України. Його справа розглядається в Дніпровському райсуді Києва. Прокуратура АРК обвинувачує Ганиша в тому, що 11 квітня 2014 року він взяв участь в засіданні кримського парламенту, на якому приймалася так звана «Конституція Республіки Крим», а також в тому що він у липні 2014 балотувався на організованих окупантами «виборах» до міськради Феодосії.

Ганиш стверджує, що він був єдиним депутатом кримського парламенту, які проголосували проти «референдуму». На його думку, обвинувачення в державній зраді є необгрунтованими.

14 січня 2016 року Дніпровський районний суд Києва змінив запобіжний захід Ганиша з утримання вартою на домашній арешт у зв’язку зі станом здоров’я.

23 листопада 2016 року в Дніпровському районному суді Києва прокуратура АРК відмовилася від частини звинувачень у справі колишнього депутата Верховної Ради Криму Василя Ганиша.

12 грудня 2016 року прокуратура АРК на засіданні Дніпровського райсуду Києва пред’явила Василь Ганиш обвинувачення в новій редакції, вилучивши з нього епізод щодо участі голосуванні за проведення так званого «референдуму» про статус Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine