РФ перенаправила частину морських сил біля Криму на новий плацдарм в Азовському морі – Слободян

Росія перенаправила частину морських сил біля тимчасово окупованого Криму на новий плацдарм - в акваторію Азовського моря, аби збільшити в цьому регіоні свою військову компоненту.

Прикордонний катер РФ типу «Мангуст», який намагався влаштувати провокацію проти суден ВМСУ на Азові Фото: dpsu.gov.ua

Про це агентству УНІАН повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян, передає Центр журналістських розслідувань.

«Процес збільшення військового компоненту (Росії – ред.) в Азовському морі був поступовий. Росія збільшила свою присутність, але тут швидше можна говорити про перегрупування певних морських сил для ймовірних дій на Азовському морі, тобто перенацілення кораблів, які знаходяться біля тимчасово анексованого півострова, на новий плацдарм, яким є Азовське море», – повідомив Слободян.

За його словами, Державна прикордонна служба в межах своєї компетенції «не сидить склавши руки», а посилює присутність на Азовському морі.

«Ми отримали і нові катери, і відремонтували та поставили у стрій наш корабель «Донбас», він зараз в Азовському морі виконує завдання», – сказав Слободян.

При цьому він зазначив, що всі дії Держприкордонслужба виконує спільно зі Збройними Силами, з Військово-Морськими Силами, оскільки охорона і оборона і берегової лінії, і, власне, території України є завданням для всіх сегментів національної безпеки і оборони.

«Усі заходи відпрацьовуються спільно в рамках єдиного задуму штабу операції Об’єднаних сил, РНБО, і тільки з комплексним залученням усіх наявних ресурсів можна розраховувати, що будь-яка агресія Росії на даному напрямку буде мати адекватну відповідь», – підкреслив Слободян.

Як повідомлялось, 12 жовтня президент Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 жовтня 2018 року «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні і Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці».

У Держприкордонслужбі України до кінця року для захисту від вторгнення з моря буде створене нове Регіональне управління морської охорони, яке візьме під охорону весь морський кордон від Ізмаїла до Маріуполя.

Командувач ВМС України Ігор Воронченко зазначає, що ситуація в Азовському морі на даний момент дуже напружена, зважаючи на військовий потенціал, який Росія наростила в цьому регіоні. Однак він не вважає, що РФ може вдатись до великомасштабної морської десантної операції, оскільки невеликі глибини Азову не дозволяють використовувати великі десантні кораблі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine