У ФРН розпочато розслідування проти співробітників Siemens через поставки турбін до Криму

Прокуратура Гамбурга проводить розслідування стосовно трьох співробітників німецького концерну Siemenes в зв'язку незаконним постачанням турбін Siemens в обхід санкцій Євросоюзу для ТЕС, які будуються в анексованому Криму.

Фото: Reuters

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на звіт Siemens і відповідь прокуратури, передає Центр журналістських розслідувань.

«Німецький концерн повідомив в річному звіті в четвер, що прокурор Гамбурга ініціював розслідування проти співробітників Siemens через можливе порушення закону про іноземну торгівлю і платежах Німеччини при постачанні турбін», – пише агентство.

Siemens нагадує, що отримував підтвердження про постачання російською держкомпанією Технопромекспорт в 2017 році чотирьох газових турбін, виготовлених заводом німецького концерну в Санкт-Петербурзі, в Крим в порушення європейських санкцій.

Концерн стверджував, що був обманутий російською стороною, а турбіни призначалися для іншого проекту на півдні Росії, і намагався оскаржити контракт в московському суді, що відмовив йому кілька разів.

У РФ стверджують, що поставили в Крим істотно модернізовані турбіни.

«Розслідування прокуратури Гамбурга стосується трьох громадян Німеччини, співробітників Siemens, які працюють на концерн в Санкт-Петербурзі. Вони підозрюються в порушенні ембарго у Криму в ході діяльності в двох компаніях, розташованих в Санкт-Петербурзі – регіональної компанії Siemens і його спільного заводу, де німецький концерн є контролюючим акціонером, повідомила прокуратора Гамбурга», – пише агентство.

Розслідування проти співробітників Siemens було розпочато в травні, сказав представник прокурора.

За даними прокуратури, через порт Гамбурга в Росію було вивезено сім газових турбін, вироблених в Німеччині, на суму 213 млн євро. Вони були поставлені російської компанії з 10 березня 2015 року по 5 січня 2016 року.

Вважається, що газові турбіни були встановлені на газових електростанціях в Криму, йдеться в повідомленні прокуратори.

Початковий контракт з Технопромекспортом передбачав постачання семи газових турбін, але фактично було поставлено лише чотири, опціон на три, що залишилися, не був конвертований в замовлення, повідомив Reuters представник Siemens.

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року.

1 жовтня 2018 року в Криму були запущені в експлуатацію перші блоки Таврійської і Балаклавської ТЕС, на яких встановлені турбіни німецької компанії Siemens.

В серпні 2018 року компанія Siemens і його спільне з «Силовими машинами» підприємство – «Сіменс технології газових турбін» – подали до Верховного суду РФ касаційну скаргуна рішення нижчестоящих судів, які відмовили концерну в позові до структур Ростеху про визнання недійсними договорів на поставку газових турбін, а також повернення цього обладнання.

В жовтны 2018 року Верховний суд РФ відмовився розглядати касаційну скаргу ТОВ «Сіменс технології газових турбін» і Siemens Aktiengesellschaft на рішення судів нижчих інстанцій, які відмовили німецькому концерну в позові до структур «Ростеха» – ВАТ і ТОВ «Технопромэкспорт» про незаконність поставок турбін Siemens в обхід санкцій Євросоюзу для ТЕС, що будуються в анексованому Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine