«Ростех» знову переносить запуск двох нових ТЕС з контрабандним турбінами Siemens у Криму

Компанія «Технопромекспорт» (структура «Ростех») звернулася в Міненерго РФ з проханням перенести введення в експлуатацію двох споруджуваних ТЕС в окупованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба «Технопромекспорт», передає Центр журналістських розслідувань.

«Дійсно, ми звернулися з проханням про перенесення термінів введення в експлуатацію на березень 2019 року. Тут є кілька об’єктивних факторів. Нагадаємо, що перший раз термін переносився через затримку з не залежних від нас причин з поставкою основного обладнання», – цитує представника «Технопромекспорт» «Інтерфакс».

Ще однією причиною відставання від графіка, за словами представника компанії, стала проблема з недобросовісними підрядниками.

«На сьогоднішній день підрядна організація замінена, на усунення дефектів і наслідків її роботи тепер йде додатковий час. На даний момент ми закінчуємо роботу над усуненням зауважень і в найближчі дні висунемо результати Ростехнадзору», – повідомляє російське інформагентство ТАСС з посиланням на представника компанії.

Раніше в Міненерго Росії заявили, що кримські ТЕС можуть ввести в експлуатацію до кінця 2018 року.

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року.

1 жовтня 2018 року в Криму були запущені в експлуатацію перші блоки Таврійської і Балаклавської ТЕС, на яких встановлені турбіни німецької компанії Siemens.

В серпні 2018 року компанія Siemens і його спільне з «Силовими машинами» підприємство – «Сіменс технології газових турбін» – подали до Верховного суду РФ касаційну скаргуна рішення нижчестоящих судів, які відмовили концерну в позові до структур Ростеху про визнання недійсними договорів на поставку газових турбін, а також повернення цього обладнання.

В жовтні 2018 року Верховний суд РФ відмовився розглядати касаційну скаргу ТОВ «Сіменс технології газових турбін» і Siemens Aktiengesellschaft на рішення судів нижчих інстанцій, які відмовили німецькому концерну в позові до структур «Ростеха» – ВАТ і ТОВ «Технопромэкспорт» про незаконність поставок турбін Siemens в обхід санкцій Євросоюзу для ТЕС, що будуються в анексованому Криму.

Прокуратура Гамбурга проводить розслідування стосовно трьох співробітників німецького концерну Siemenes в зв’язку незаконним постачанням турбін Siemens в обхід санкцій Євросоюзу для ТЕС, які будуються в Криму.

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine