У Кремлі не вважають військовополоненими захоплених моряків ВМСУ

У Кремлі не вважають військовополоненими українських моряків, захоплених російськими військовими в нейтральних водах Чорного моря біля Керченської протоки в ході атаки на кораблі ВМСУ.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков Фото: Коммерсантъ

Про це в п’ятницю, 28 грудня, заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство УНІАН.

«Військовополонених тут не знаходиться. Я не знаю, які вони давали свідчення, оскільки триває слідство. Ми не можемо постійно відстежувати, як триває слідство. Але я не можу погодитися з тим, що мова йде про військовополонених. Ніяких військовополонених на території Російської Федерації немає. Йдеться про справу, яка розслідується в зв’язку з порушенням державного кордону Російської Федерації іноземними громадянами», – сказав Пєсков.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.

Всі 24 українських моряка, захоплені в Чорному морі російськими військовими в ході атаки на кораблі ВМСУ, заявили слідству ФСБ, що є військовополоненими.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine