Моряки з затонулого біля Туреччини судна 12-13 січня можуть повернутися до України – посольство

Врятовані українські моряки із затонулого 7 січня в Чорному морі біля Туреччини судна VOLGO BALT 214 можуть повернутися до України вже 12-13 січня.

Судно VOLGO BALT 214 Фото: MarineTraffic.com

Про це в ефірі телеканалу Громадське повідомив секретар із консульських питань посольства України в Туреччині Борис Ясинський, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, моряки з Анкари поїдуть до Стамбула для владнання всіх фінансових питань і відшкодування від страхової компанії.

«Компанія запропонувала нам виплачувати щомісячний оклад 15 числа. Але поки це все на словах. Ми повинні з ними зустрітися, і це все можливо зафіксують на папері», – повідомили моряки.

Після врегулювання питань зі страховою компанією вони мають приїхати до України.

Тіла трьох загиблих українців також мають транспортувати до України 12-13 січня. Пошуки тіла четвертого загиблого українського моряка продовжуються.

Також Ясинський повідомив, що турецькі правоохоронні органи відкрили кримінальну справу через аварію судна біля берегів Туреччини, в якій загинули шестеро членів екіпажу.

За його словами, Україна направила ноту до Міністерства закордонних справ Туреччини з проханням офіційно підтвердити чи спростувати інформацію про те, що це судно везло вугілля з окупованого Донбасу.

Тому турецькі слідчі в межах розслідування справи про аварію судна досліджуватимуть також і походження вугілля, яке було на нього завантажене в російського порту Азов.

Як повідомлялось, 7 січня в Чорному морі біля узбережжя Туреччини під час шторму розломилось навпіл та затонуло судно VOLGO BALT 214 (IMO: 8841644) під прапором Панами з вантажем вугілля, яке в 2014-15 рр. заходило в закриті Україною порти окупованого Криму. Капітан та старпом судна – громадяни Азейбарджану, решта 11 моряків – громадяни України. Внаслідок катастрофи загинули капітан, старпом та ще четверо членів екіпажу. Семеро моряків врятовані береговою охороною Туреччини та доправлені у лікарню міста Самсун: Шевчук Станіслав, Мільніченко Павло, Геращенко Олег, Ільченко Євгеній, Яценко Євген, Скачко Денис, Будко Тетяна.

Судно VOLGO BALT 214 (IMO: 8841644) типу «річка-море» збудоване в 1978 році. Належить турецькій фірмі ORBITAL SHIP MANAGEMENT CO Block B, Apartmani 13, Nadide Sokak 110, Mehmetnezihiozmen M, Gungoren, 34169 Istanbul, Turkey.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України зазначає, що затонуле судно VOLGO BALT 214 перевозило вантаж вугілля, можливо, добутого на окупованих територіях окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО).

8 січня рятувальники сил Берегової охорони Туреччини підняли з води тіло одного з чотирьох українських моряків, загиблих на затонулому судні VOLGO BALT 214. Трохи пізніше з моря підняли тіла ще двох загиблих моряків.

10 січня сімох врятованих українських моряків із затонулого судна виписали з лікарні міста Самсун.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine