Турчинов скерував до СБУ і Кабміну дані Центру журналістських розслідувань щодо «загублених» підсанкційних компаній РФ

Новини
Секретар РНБО України Олександр Турчинов Фото: rnbo.gov.ua

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов дав доручення передати для розгляду та належного реагування до Кабінету міністрів та Служби безпеки України інформацію Центру журналістських розслідувань щодо російських компаній, внесених до санкційного списку США, але відсутніх у санкційному списку України.

Про це йдеться у відповіді  РНБО України на інформаційний запит Центру журналістських розслідувань з переліком  російських компаній, що не увійшли до санкційного списку РНБО. 

«За дорученням Секретаря РНБО надана вами інформація була направлена для розгляду і належного реагування до Кабінету міністрів України та Служби безпеки України», – сказано у відповіді за підписом заступниці керівника служби забезпечення доступу до публічної інформації РНБО Вікторії Москаленко. 

Як повідомляється у відповіді,  у разі надходження від уповноважених органів пропозицій щодо застосування санкцій до зазначених у  інформаційному запиті осіб, «вони будуть винесені на розгляд Ради національної безпеки і оборони України в установленому порядку». 

При цьому, як зазначено у відповіді РНБО, до двох компаній, вказаних у переліку Центру журналістських розслідувань,  – ТОВ «Управляюча компанія «Група ГАЗ» та Об’єднаної компанії «Русал» застосовані обмежувальні заходи (санкції) терміном на три роки відповідно до рішень РНБО від 15 травня 2017 року та 21 червня 2018 року. 

Центр журналістських розслідувань, ще раз перевіривши інформацію щодо цих компаній, повідомляє, що у оновленому санкційному списку РНБО відсутня  ТОВ «Управляюча компанія «Група ГАЗ» (належить державному ПАО «ГАЗ»).

Реєстраційні дані Об’єднаної компанії «Русал», що контролюється підсанкційним олігархом Олегом Дерипаскою, як повідомлялось раніше, у списку РНБО подані некоректно. А саме: за №229 вказана  Об’єднана компанія «Русал» (Объединенная компания «Русал»), 109240, РФ, м. Москва, вул. Николоямська, 13, будівля 1, ИНН 7709329253, ОГРН 1027700467332, КПП 770901001, ОКПО 54976909.

Насправді, згідно з держреєстром РФ (ЕГРЮЛ), вказані вище реєстраційні дані (ИНН, ОГРН, ОКПО) належать іншій компанії – Акціонерному товариству «Русский аллюминий» (АО «Русал»), а за вказаною адресою (вул. Николоямська, 13, будівля 1) зареєстрована ще одна компанія –  ТОВ «Объединенная компания Русал Норильск», ліквідована у 2014 році.

Більше того, до списку OFAC Міністерства фінансів США було внесено міжнародну компанію Дерипаски – United company Rusal PLC, зареєстровану у Джерсі (44 Esplanade, St. Helier JE4 9WG, Jersey).

Центр журналістських розслідувань надіслав до РНБО запит із переліком російських компаній, які відсутні в українському санкційному списку, але включені до списку OFAC Міністерства фінансів США. Це, зокрема, ПАО «Силовые машины», що належить російському олігарху Олексію Мордашову; АО «Русал», ООО «Русал Норильск», ПАО «ГАЗ», ООО «Управляющая компания Агрохолдинг Кубань», що належать олігарху Олегу Дерипасці; компанії Інвестиційної групи Volga Group та холдингу АО «Стройтрансгаз», що належать Геннадію Тимченку; ООО «Конкорд менеджмент и консалтинг» та ООО «Конкорд кейтерінг», що належать близькому до президента РФ Володимира Путіна ресторатору Євгенію Пригожину, (також внесений до списку OFAC разом із ще однією компанією – «Агентство интернет-расследований» за втручання у президентські вибори 2016); ООО «СГМ-Мост», що належить компанії російського олігарха Аркадія Ротенберга; а також компанії ООО «Коксохимтранс», ООО «УК Совфрахт», ПАО «Совфрахт», ЗАО «Совмортранс», ООО «СМТ-К», ООО «Солид» та ООО «Росхимтрейд».

Нагадаємо, Петро Порошенко 2 травня 2018 року обіцяв синхронізувати українські санкції зі списками США та ЄС. 

7 червня РНБО у відповіді на запит народного депутата Сергія Лещенка повідомила, що Аркадій Ротенберг, власник компаній, що будують Керченський міст, відсутній в переліку фізичних та юридичних осіб, проти яких були введені санкції в Україні, через ненадання пропозицій з боку СБУ.

РНБО у червні вчергове розширила санкції проти юридичних та фізичних осіб, додавши до списків Аркадія Ротенберга та інших бізнесменів і їхні компанії. Однак, як виявив Центр журналістських розслідувань, – не усі.