Екс-голову Апеляційного суду Криму Чорнобука залишили під вартою

Екс-голові Апеляційного суду Криму Валерію Чорнобуку, якого підозрюють у державній зраді, продовжили термін тримання під вартою на місяць: до 27 березня 2019 року.

Валерій Чорнобук у Голосіївському райсуді Києва Фото: hromadske.ua

Таке рішення прийняв Голосіївський районний суд Києва, задовольнивши клопотання прокуратури АРК про продовження запобіжного заходу, пише Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань).

Захисник Валерія Чорнобука виступив проти продовження тримання під вартою та попросив про призначення застави.

Прокурор нагадав, що застава не передбачена особам, які обвинувачуються за статтею «державна зрада».

Суд підтримав клопотання прокуратури АРК та продовжив Валерію Чорнобуку термін тримання під вартою на місяць: до 27 березня 2019 року.

Крім того, сторона захисту знову клопотала про відвід слідчого судді, але суд залишив клопотання без задоволення.

Київський апеляційний суд у вівторок, 22 січня, відхилив скаргу захисту колишнього голови Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука на рішення Голосіївського районного суду Києва про продовження терміну тримання під вартою.

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ. У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонский. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Валерія Чорнобука.
  • 3 листопада Валерій Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.
  • 28 листопада ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine