У Чорному морі припинилась пожежа на танкерах, які загорілись у січні біля Криму

У Чорному морі припинилась пожежа на танкері-газовозі MAESTRO - одному з двох іноземних танкерів, що спалахнули 21 січня біля берегів окупованого Криму під час перевалки газу у нейтральних водах. Другий танкер CANDY припинив горіти 28 лютого.

Палаючі у Чорному морі танкери-газовози CANDY і MAESTRO Фото: МЧС РФ

Про це повідомили агентству Інтерфакс у прес-службі Росморречфлота, передає Центр журналістських розслідувань.

«Горіння вчора (3 березня – ред.) припинилося о 18:50, це був останній осередок», – сказав співрозмовник агентства.

Поруч з танкерами зараз знаходиться судно Росморречфлота, яке забезпечує їх безпеку.

«Чекаємо від судновласника подальших рішень», – додали в прес-службі.

Нагадаємо:

  • 21 січня в Чорному морі в районі Керченської протоки на танкері-газовозі MAESTRO (прапор Танзанії, екіпаж 15 чоловік, громадяни Туреччини та Індії) стався вибух під час перевалки газу на другий танкер-газовоз CANDY (прапор Танзанії, екіпаж 17 чоловік, громадяни Туреччини та Індії). Обидва судна загорілися. Моряки змушені були рятуватися, стрибаючи в воду. Загинули щонайменше 10 людей.
  • Згорілі у Чорному морі неподалік Керченської протоки танкери-газовози CANDY (IMO: 9005479) та MAESTRO (IMO: 8810700) раніше заходили до закритих Україною портів окупованого Криму та займались незаконним перевезенням газу з Керчі до Сірії і Ливану. Вони належать турецькій компанії MILENYUM DENIZCILIK GEMI, яка перебуває у «сірійському санкційному списку США».
  • У Краснодарському краї РФ слідчими органами Південного слідчого управління на транспорті СК Росії порушено кримінальну справу за фактом загибелі двох і більше осіб на судах в нейтральних водах Чорного моря за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.109 КК РФ (спричинення смерті по необережності двом і більше особам).
  • В результаті пожежі на танкерах 10 людей загинули, 10 – вважаються зниклими безвісти, 12 – врятовані.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine