Терорист Гіркін продає свою медаль від Малофєєва за окупацію Криму: не вистачає грошей

Російський терорист, екс-«міністр оборони« ДНР »Ігор Гіркін (Стрєлков) виставив на аукціон свою золоту медаль, яку йому вручив російський «православний олігарх» Костянтин Малофєєв за участь в окупації Криму Росією. Гіркін заявив, що має матеріальні проблеми і йому потрібні гроші.

Ігор Гіркін (Стрєлков) Фото: INSIDER

Проце він повідомив в соцмережі, передає Центр журналістських розслідувань.

Терорист хоче отримати за товар не менше мільйона рублів. Аукціон планують провести 13 квітня.

На аверсі медалы зображено стилізований під римського імператора профіль президента РФ Володимира Путіна, на реверсі – карта Криму. Медаль має порядковий номер чотири.

Фото: скриншот vk.com/igoristrelkov

Як вказується в описі до лоту, медаль «В память воссоединения Крыма с Россией в 2014 г.» виготовлена із золота 750-ї проби, вагою майже 80 г.

Фото: скриншот vk.com/igoristrelkov

Медаль вручалася Благодійний фондом святителя Василя Великого особам, «які зробили найбільший особистий внесок у повернення Криму до Росії». Фонд заснований російським «православним олігархом» Костянтином Малофєєвим. Україна і Євросоюз звинувачували його у фінансуванні проросійських бойовиків на сході України через цю організацію.

Нагадаємо, Костянтин Малофєєв, за даними «Новой газеты» є одним з учасників наближеної до Кремля групи, яка в першій половині лютого 2014 року розробляла сценарій дестабілізації в Україні і захоплення Криму. Напередодні окупації півострова, в січні 2014 року «православний олігарх» Малофєєв привозив до Криму і в Київ «Дари волхвів» з гори Афон, серед охоронців яких був Ігор Гіркін (Стрєлков). Ще один ватажок «ДНР» – Олександр Бородай також працював у Малофєєва.

Сам Гіркін розповів, що медаль йому вручив Малофєєв «навесні 2014 року – до початку Донбаської компанії».

«Продаю, оскільки мають місце матеріальні проблеми, які я не можу «залатати» наявними готівковими коштами. Особливого пієтету до даної нагороди ніколи не мав, оскільки вона: а) не державна б) не бойова, в) із зображенням особи, яку я, загалом – за винятком зовсім короткого періоду в 2014-му – ніколи не поважав, а з 2015-го відверто зневажаю», – пояснив терорист.

Фото: скриншот vk.com/igoristrelkov

Нагадаємо:

  • 27 лютого 2014 року будівлі Ради міністрів і Верховної Ради АРК були захоплені озброєними людьми в камуфляжі без розпізнавальних знаків. В цей же день над будівлями були підняті російські прапори. Також перекинуті з Росії військові без розпізнавальних знаків окупували весь Крим, поставивши блокпости на в’їздах і зайнявши аеропорт.
  • Rолишній співробітник ФСБ Ігор Гіркін, який використовує псевдонім Стрєлков, брав безпосередню участь в окупації Криму, зокрема, в захопленні будівель парламенту і уряду АРК під виглядом командира «ополченців». Він визнав, що їм довелося буквально «зганяти» кримських депутатів на сесію, щоб вони проголосували за відділення Криму від України. У квітні 2014 року очолюваний Гіркіним загін, який прибув з Росії, захопив міста Слов’янськ та Краматорськ в Донецькій області України з чого, власне, почалася російська окупація Донбасу. У серпні 2014 року Гиркин покинув Донбас і виїхав до Росії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine