Денисова заявила про необхідність термінової операції Грибу і медичної допомоги військовополоненим морякам

Новини
Павло Гриб в Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону, 23 липня 2018 р Фото: Facebook Ирина Ромалийская

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова обговорила питання надання медичної допомоги трьом пораненим військовополоненим морякам: Василю Сороці, Андрію Ейдеру і Андрію Артеменку із заступником глави місії ЄС в Україні Аннікою Вальдеманн. Омбудсмен направила клопотання Уповноваженому з прав людини в РФ Тетяні Москалькової про необхідність невідкладної операції Павлу Грибу в лікарні, але відповіді поки не отримала.

Денисова, зокрема, висловила прохання продовжити тиск ЄС на Російську Федерацію щодо дотримання норм міжнародного гуманітарного права, пише Центр журналістських розслідувань.

«Висловила прохання про продовження тиску Європейського Союзу на РФ щодо дотримання норм міжнародного гуманітарного права», – зазначила Денисова.

«Анніка Вальдеманн зазначила, що вона розділяє оцінку щодо серйозного стану Павла і висловила надію, що до хлопця допустять незалежних лікарів синхронно з допуском медиків до Кирила Вишинського», – додала омбудсмен України.

Нагадаємо:

  • 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.
  • 29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. Зараз він утримується в СІЗО Краснодара. ФСБ обвинувачує Гриба в тероризмі. 
  • Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.
  • 3 липня 2018 року кримінальну справу українця Павла Гриба було передано на розгляд до Північно-Кавказького окружного військового суду. Його обвинувачують в нібито «підготовці теракту» на випускному в Сочі за ч.1 ст. 205.1 КК РФ (сприяння в терористичній діяльності).
  • 30 січня 2019 року Денісова повідомила, що Павло Гриб вимагає негайної операції на серці, його стан здоров’я – критичний: після обстежень лікарі діагностували у нього низку серйозних хвороб.