Засідання ТСК щодо корупції в оборонному секторі (трансляція)

У Верховній Раді проходить засідання Тимчасової слідчої комісії щодо фактів розкрадання в ЗСУ та підриву обороноздатності держави в період з 2004 по 2017 роки за фактами, викладеними у  журналістському розслідуванні програми «Наші гроші» з Денисом Бігусом». 

Центр журналістських розслідувань  подає  відеотрансляцію, яку здійснює Радіо Свобода.

У засіданні беруть участь генеральний прокурор України Юрій Луценко, керівник САП Назар Холодницький, керівник НАБУ Артем Ситник, керівник ДБР Роман Труба. 

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань України (ДБР) почали досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістського розслідування Bihus.info «За скільки зливали справи по оборонці. Роль НАБУ, СБУ і прокуратури (таємне листування, ч.4-5)».

Нагадаємо:

  • Команда журналістських розслідувань Bihus.Info опублікувала матеріал Лесі Іванової про масштабні розкрадання в «Укроборонопромі», до якого причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза з 2016 року продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%.
  • НАБУ почало досудове розслідування після перевірки інформації, про яку йде мова у програмі BIHUS.info про зловживання при проведенні закупівель для української армії.
  • 4 березня президент Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО України, а також посади голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.
  • В третій частині журналістського розслідування BIHUS.info Леся Іванова оприлюднила інформацію, як керівник держконцерну «Укроборонпром» Павло Букін санкціонував купівлю російських комплектуючих для ремонту двох казахських літаків Ан-26 з багаторазовою націнкою у компанії, підконтрольній синові колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігоря і його бізнес-партнерів. При цьому Букін отримав в якості «відкату» за цю угоду 10 тисяч дол., а О.Гладковскій – 30 тисяч дол.
  • За даними Bihus.Info, правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств «Укрооборонпрому» у компаній, пов’язаних із сином першого заступника секретаря РНБО Ігорем Гладковським і його бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою. Проте кримінальні провадження «спускалися на гальмах».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine