Політв’язня Володимира Балуха знайшли в Ярославлі

Новини
Володимир Балух на «суді» Фото: RFE/RL

Українського політв’язня Володимира Балуха, якого в включеному Криму засудили за сфабрикованою справою, знайшли в російському Ярославлі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на активістку Вікторію Івлєву.

За її словами, Балуха вже вивезли з Ярославля, ймовірно, до Твері. До цього рідні та адвокати українця кілька тижнів не знали про його місцезнаходження.

«Загубився в пересиланнях Володимир Балух, раптово окрадений без теплого одягу з колонії в Керчі, знайшовся завдяки зусиллям великої кількості людей в різних містах Росії. Знайшовся він сьогодні вночі в Ярославлі. До цього Балух був у Воронежі, але там його виявити не вдалося, а ще до цього – в Краснодарі. Сьогодні о 16-30 його вивезли з Ярославля, ймовірно, до Твері», – написала Івлєва.

Вона додала, що активісти встигли передати Балух трохи продуктів, а місцеві ув’язнені – теплі черевики.

«Відстань від Ярославля до Твері – 300 км, залишається сподіватися, що на цій ділянці не буде ніяких вигинів ні в дорозі, ні в долі Вови. Спасибі всім, хто шукав, і таки знайшов Балуха», – підсумувала Івлєва.

Нагадаємо:

  • 18 лютого українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. За інформацією правозахисників, Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.
  • Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що Балуха етапують в одну з російських колоній. Вона буде названа родичам і адвокату активіста після його прибуття на місце, на що може піти від двох тижнів до місяця.
  • Станом на 24 лютого Балух перебував в СІЗО Армавіра Краснодарського краю. Його адвокат Ольга Дінзе повідомила, що кримчанина планують етапувати в одну з колоній Твері.