Українського політв’язня Балуха етапують в одну з колоній РФ – Москалькова

Українського політв'язня, активіста Володимира Балуха, засудженого в окупованому Криму, етапують в одну з російських колоній. Вона буде названа родичам і адвокату Балуха після його прибуття на місце, на що може піти від двох тижнів до місяця.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби Уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москалькової.

«Володимир Балух відбув для відбування подальшого покарання на материкову частину Російської Федерації, про що своєчасно був проінформований його адвокат», – заявила Москалькова.

У той же час вона не вказала, в яку саме російську колонію етапували Балуха, зазначивши, що його можуть доставити туди протягом місяця.

«Відповідно до російського законодавства, кінцеве місце відбування покарання не повідомляється родичам і адвокату до моменту фактичного прибуття в нього ув’язненого. Зазвичай на таку дорогу, до того місця, куди він відправлений відбувати покарання, йде від 2-х тижнів до одного місяця … Як тільки Володимир Балух виявиться в місці, де буде відбувати покарання, про це негайно буде повідомлено його адвокату і рідним», – зазначила омбудсмен РФ.

18 лютого стало відомо, що українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. За інформацією правозахисників, Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.

Нагадаємо:

  • 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів». 14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.
  • 5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.
  • 3 жовтня «Верховний суд Криму», розглянувши апеляційну скаргу захисту Володимира Балуха на вирок «Роздольненського районного суду» від 5 липня, скоротив йому термін позбавлення волі з 5 років до 4 років 11 місяців. 18 жовтня Володимира Балуха етапували до виправної колонії №2 Керчі.
  • 25 січня 2019 року в Криму «Керченський міський суд» не задовольнив клопотання захисту про умовно-дострокове звільнення (УДЗ) Володимира Балуха.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine