У Криму замість медичної допомоги політв’язень Мемедемінов зазнає тортур – НСЖУ

Ненадання медичної допомоги кримськотатарському активісту, цивільному журналісту Наріману Мемедемінову, якого російські силовики утримують у СІЗО окупованого Сімферополя за безпідставними обвинуваченнями, є тортурами. 

Наріман Мемедемінов Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це йдеться у заяві Національної спілки журналістів України, передає Центр журналістських розслідувань.

Як зазначив кримський адвокат Еміль Курбедінов, Мемедемінов потребує термінової операції, яка була запланована на 14 березня, але не відбулася, оскільки саме цього дня призначили проведення двох засідань у справі Мемедемінова в підконтрольних Росії судах у Сімферополі. 

«(Це – ред.) тортури! Ненадання крімськотатарському блогеру Мемедемінову необхідної медичної допомоги, відмову в проведенні запланованої операції треба розцінювати як нелюдські умови тримання під вартою», – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Національна спілка журналістів України  вимагає свободи цивільним журналістам, кримськотатарським активістам Наріману Мемедемінову й Серверу Мустафаєву, яких Росія за безпідставними обвинуваченнями тримає в окупованому Криму та закликає міжнародні журналістські організації приєднатися до цієї вимоги», – йдеться у повідомленні НСЖУ. 

  • 22 березня 2018 року в окупованому Криму російські силовики в селі Холмовка Бахчисарайського району обшукали будинок кримськотатарського активіста, блогера Нарімана Мемедемінова, затримали його і відвезли на допит в «кримське управління ФСБ» в Сімферополі. Активіста обвинуватили в нібито закликах до здійснення терористичної діяльності за ст. 205.2 КК РФ за публікацію на каналі Youtube в 2012-2013 роках новинних відеороликів.
  • 23 березня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував Мемедемінова.
  • 23 березня прокуратура АРК відкрила кримінальну провадження за фактом незаконного позбавлення волі Мемедемінова. Прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) КК України.
  • МЗС України зажадало від РФ звільнити арештованого Нарімана Мемедемінова.
  • 12 грудня 2018 року «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Мемедемінова ще на два місяці – до 18 лютого 2019 року.
  • 12 лютого 2019 р лікарі підтвердили у Мемедінова дігноз, який вимагає лікування і проведення хірургічної операції, але за станом на 15 березня операцію не зробили.

  • Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денисова звернулася до омбудсмена РФ Тетяні Москалькової щодо стану здоров’я Мемедімінова і з проханням негайно вжити заходів для «проведення громадянину України хірургічної операції».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine