Суд у Києві залишив Вишинського в СІЗО

Подільський райсуд Києва (колегія суддів - Павленко, Бородій, Отвіновський) 26 березня продовжив керівнику незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24 травня. 

Кирило Вишинський Фото: Радіо Свобода

Як повідомляє Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань), прокурори Євген Комаровський та Роман Мурачов просили суд не застосовувати призначення застави: Вишинський може ховатись від слідства, виїхати на територію окупованого Криму або РФ, впливати на свідків та спотворювати докази.

Сторона захисту спочатку клопотала про недопуск до підготовчого засідання прокурора Комаровського, тому що він, за словами адвоката Андрія Доманського, не брав участь у досудовому розслідуванні і не може брати участь у судовому процесі. Колегія суддів постановила, що підстав для заміни прокурора не має.

Захисники Вишинського також клопотали про повернення обвинувального акта прокурорам через «невідповідність процесуального законодавства та нерівноправність сторін у процесі».

Колегія суддів відмовила захисту у задоволенні клопотання про повернення обвинувального акту. На думку суду, підстав для повернення не встановлено: він відповідає вимогам КПК. Сторона захисту у відповідь заявила про відвід колегії суддів, заявив, що вона упереджена. Суд пішов до нарадчої кімнати для вирішення питання про відвід колегії.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine