У Криму «прокурори» просять для фігурантів «справи диверсантів» Бессарабова і Дудки 15 років (уточнено)

В окупованому Криму на засіданні «Севастопольського міського суду» прокурори на дебатах попросили для севастопольців Олексія Бессарабова та Володимира Дудки, яких ФСБ звинувачує в нібито підготовці диверсій на території півострова, покарання у вигляді 14 років 10 місяців та 15 років ув’язнення відповідно.

Олексій Бессарабов і Володимир Дудка

Про це Бюро судової інформації повідомив Ілля Дудка (Каверніков), син Володимира Дудки, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, вирок у справі «суд» має винести 4 квітня.

При цьому стан здоров’я Володимира Дудки погіршується: він скаржиться на високий тиск та шлунковий біль.

В ході засідання Дудка та Бессарабов вкотре заявили «суду» про фальсифікацію у кримінальній справі.

Як стало відомо під час минулого засідання, «слідчий комітет» відмовив у порушенні кримінальної справи проти співробітників ФСБ, котрі катували після затримання Олексія Бессарабова та Володимира Дудку з метою отримання від них «свідчень зізнання».

У свою чергу кореспондент Радио Свобода Антон Наумлюк уточнив, що «держзвинувачення» попросило для фігурантів справи «українських диверсантів» Володимира Дудки 15 років позбавлення волі, а для Олексія Бессарабова – 14 років 10 місяців, а також призначити кожному штраф в 500 тисяч рублів.

За його словами, при цьому «прокуратура» просить «суд» винести окрему ухвалу на адресу слідства ФСБ через фальсифікації частини матеріалів справи. Зокрема з Дудки і Бессарабова зняли звинувачення за ч.3 ст. 222 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів, вчинені організованою групою).

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • 26 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.
  • 22 січня 2019 року в ході допиту в «Севастопольському міському суді» Олексій Бессарабов заявив про свою невинність.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine