У «ПриватБанку» пообіцяли стабільно працювати за будь-яких умов

«ПриватБанк» працюватиме стабільно за будь-яких умов, незважаючи на рішення суду щодо визнання процедури націоналізації банку такою, яка порушує норми законодавства, стверджують у прес-службі банку.

Фото: rbc.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на публікацію керівниці мережі регіональних прес-офісів «ПриватБанку» Інни Музичук на її сторінці у Facebook.

Музичук нагадала, що “ПриватБанк” не є стороною у  судовому процесі щодо процедури націоналізації не є відповідачем чи учасником, і зазначила, що позиція банку щодо рішення суду є оптимістичною.

«Банк за будь-яких умов продовжить свою стабільну роботу, як це і було завжди, усі 27 років існування банку», – написала вона.

Музичук також навела слова голови Наглядової ради банку Енгіна Акчакоча:

«Один із головних пріоритетів наглядової ради полягає в тому, щоб повернути майже 160 млрд. грн, якими змучена війною держава докапіталізувала банк перед лицем краху економіки. Стратегія реалізації цієї мети має два вектори. По-перше, слід максимізувати ринкову вартість банку та вигідно продати його надійному інвестору до 2022 року. Єдиний спосіб зміни власника банку – продаж його міжнародному інвестору з відмінною репутацією».

Крім того, за словами Енгіна Акчакоча, банк виступає проти колишніх акціонерів в українських та міжнародних судах, вимагаючи відшкодування збитків, сума яких сягає мільярдів доларів США.

“Масштаби битви дійсно епічні. Нині нараховується понад 1000 судових проваджень в Україні та світі», – наводить Музичук слова голови Наглядової ради «ПриватБанку».

Також, за її словами, рішення суду оскаржуватиме міністерство фінансів України:

«Міністерство фінансів України не погоджується із зазначеним рішенням та готується до подання апеляційної скарги», – написала вона.

Нагадаємо:

  • 18 грудня 2016 року Кабмін України прийняв рішення про перехід найбільшого в країні комерційного банку ПАТ «ПриватБанк» у власність держави. 21 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій ПАТ КБ «ПриватБанк» та з цього моменту банк офіційно став державним.
  • Для докапіталізації «ПриватБанку» Кабмін випустив облігації внутрішньої держпозики на 117 млрд грн, при цьому папери на 25,8 млрд грн Нацбанк викупив в кінці грудня 2016 року, ще на 1,4 млрд грн – в січні 2017 року.
  • 19 грудня 2017 року Високий Суд Лондона у справі за позовом керівництва националізованого «ПриватБанку» видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або знаходяться під їх контролем, на суму понад 2,5 млрд дол. 19 січня 2018 року Високий суд Лондона продовжив дію наказу про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова.
  • Залучена владою України в 2017 році компанія Kroll за підсумками форензик аудиту “ПриватБанку” підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016 року була об’єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд дол.
  • Господарський суд Києва розглядає позов Ігоря Коломойського про визнання недійсним договору купівлі-продажу державою в особі Мінфіну акцій «ПриватБанку” в грудні 2016 року.
  • Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «ПриватБанк» з ринку за участю держави і наступної націналізації, задовольнивши позов колишнього співвласника банку, олігарха Ігоря Коломойського. Національний банк України подасть апеляційну скаргу на це рішення, яке ще не набрало чинності.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine