У Криму відключили «путінський енергоміст»: тестують ТЕС з контрабандними турбінами Siemens

Новини
Балаклавська ТЕС біля Севастополя Фото: gup-krymenergo.crimea.ru

Компанія «Крименерго» повідомила про відключення «енергомоста» з Краснодарського краю РФ для проведення випробувань роботи Балаклавської і Таврійської ТЕС, на яких встановлені чотири турбіни німецької компанії Siemens, незаконно доставлені на півострів з території Росії в обхід санкцій Євросоюзу.

«Заходи виконуються з метою перевірки роботи кримської енергосистеми в ізольованому режимі при роботі об’єктів власної генерації півострова – Таврійської і Балаклавської ТЕС», – повідомили в «Крименерго», передає Центр журналістських розслідувань.

Раніше «Севастопольенерго» і «Крименерго» повідомляли про випробування, які будуть проводитися на ТЕС.

В окупованому Криму в понеділок, 18 березня, президент РФ Володимир Путін дав старт роботі Балаклавської і Таврійської ТЕС, на яких встановлені чотири турбіни німецької компанії Siemens, незаконно доставлені на півострів з території Росії в обхід санкцій Євросоюзу.

  • 1 жовтня 2018 року в Криму були запущені в експлуатацію перші блоки Таврійської і Балаклавської ТЕС, на яких встановлені турбіни німецької компанії Siemens.
  • 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.
  • 28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».
  • 4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.
  • В кінці листопада 2018 року агентство Reuters повідомило, що прокуратура Гамбурга проводить розслідування стосовно трьох співробітників німецького концерну Siemenes в зв’язку незаконним постачанням турбін Siemens в обхід санкцій Євросоюзу для ТЕС, які будуються в анексованому Криму.