Путін спростив отримання громадянства РФ для деяких категорій українців

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України, в тому числі, які народилися і проживали в Криму та виїхали за його межі до окупації Росією.

Президент РФ Володимир Путін Фото: kremlin.ru

Текст указу «Про окремі категорії іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку» опублікований на сайті Кремля в середу, 1 травня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Документом таке право надається громадянам України, які не мають громадянства (підданства) іншої держави, а також особам без громадянства, які народилися і постійно проживали на територіях Криму та м.Севастополя, які виїхали за межі зазначених територій до 18 березня 2014 року (до анексії півострова РФ – ред.), а також їхнім дітям, в тому числі усиновленим, членам подружжя і батькам.

Крім того, громадянство РФ у спрощеному порядку можуть отримати громадяни України та особи без громадянства, які мають дозвіл на тимчасове проживання або дозвіл на проживання в РФ, посвідчення біженця, посвідчення про надання тимчасового притулку на території РФ.

Також під дію указу підпадають особи, які мають свідоцтво учасника Державної програми зі сприяння добровільному переселенню до РФ співвітчизників, що проживають за кордоном, які постійно проживали на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України станом на 7 квітня 2014 року і 27 квітня 2014 року відповідно, а також їхні діти, дружини і батьки.

Крім того, в спрощеному порядку громадянство РФ може даватися іноземним громадянам і особам без громадянства, «які самі або родичі по прямій висхідній лінії, усиновителі або члени подружжя яких були піддані незаконній депортації з території Кримської АРСР, а також їхнім родичам по прямій низхідній лінії, усиновленим дітям і членам подружжя».

При цьому серед документів, які повинні подати зазначені категорії громадян України та особи без громадянства для отримання громадянства РФ значаться «документи, що підтверджують відсутність захворювання наркоманією та інфекційних захворювань, які становлять небезпеку для оточуючих» і сертифікат про відсутність ВІЛ-інфекції.

Однак ці документи не подаються тими, хто має дозвіл на тимчасове проживання в РФ, вид на проживання, посвідчення біженця, посвідчення про надання тимчасового притулку або свідоцтво учасника Держпрограми зі сприяння добровільному переселенню до РФ співвітчизників, що проживають за кордоном.

Указ передбачає, що термін розгляду заяв про прийняття до громадянства РФ і прийняття щодо них рішень не повинен перевищувати три місяці.

Указ набирає чинності з дня підписання.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • У Держдепі СШЩА заявили, що указ президента РФ про спрощену процедуру видачі російських паспортів жителям ОРДЛО є провокацією і замахом на суверенітет і територіальну цілісність України, що створює серйозні перешкоди для виконання Мінських домовленостей.
  • Вісім країн-членів ЄС зі складу Ради безпеки ООН заявили, що паспортизація РФ жителів тимчасово окупованій території Донбасу підриває суверенітет України.
  • МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку з початком функціонування на території Ростовської області РФ центрів видачі російських паспортів жителями окупованого Донбасу і закликало міжнародну спільноту не визнавати такі документи, а також посилити тиск на Кремль шляхом розширення персональних і секторальних санкцій проти РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine