Євросоюз стурбований погіршенням ситуації з правами людини в Криму

Євросоюз залишається глибоко стурбованим погіршенням ситуації з правами людини в окупованому Росією Криму.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це йдеться в заяві делегації ЄС, оприлюдненій у четвер, 2 травня, на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Ми залишаємося глибоко стурбованими щодо погіршення ситуації з правами людини в незаконно анексованому Криму. Ми підтримуємо заяву представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра від 17 квітня, в якому міститься осуд погіршення ситуації зі свободою слова і безпекою журналістів на півострові», – йдеться в заяві.

В ЄС також заявили, що засуджують «практику заглушення критичних голосів в Криму, включаючи справи громадських журналістів Османа Аріфмеметова, Рустема Шейхаліева і Ремзі Бекірова, заарештованих за зв’язаними з тероризмом обвинуваченнями, а також близько 20 інших жителів Криму».

Крім того, делегація ЄС наголосила на необхідності забезпечення вільного, безпечного і безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території України, включаючи незаконно анексований Крим і українсько-російський кордон.

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У мікрорайні Кам’янка силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • 16 кримських татар затримали і відвезли в управління ФСБ в Сімферополі після обшуків.
  • Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.
  • У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації« Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ.
  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 29 березня всіх незаконно заарештованих в Криму 23 кримськотатарських активістів вивезли до РФ.
  • Громадське об’єднання «Кримська солідарність» закликало українські, незалежні російські і міжнародні ЗМІ та правозахисні організації підтримати громадянських журналістів, які піддаються переслідуванням в окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine