У Криму кримські татари зібрали кошти на оплату штрафів активісток Зудієвої і Салієвої монетами по 10 рублів

В окупованому Криму кримські татари монетами по 10 рублів зібрали кошти на оплату адміністративних штрафів на загальну суму 3 тисячі рублів, призначені «судом» кримськотатарським активісткам Лютфіє Зудієвої і Муміне Салієвої за нібито демонстрацію забороненої символіки через репости в соцмережі.

Фото: RFE/RL

Про це активістки розповіли виданню Крим.Реалії, передає Центр журналістських розслідувань.

За їх словами, суми для оплати штрафів традиційно зібрали 10-гривневими монетами.

Активістки зазначили, що, незважаючи на плановані оскарження присуджених штрафів, люди вже пожертвували значно більше, ніж необхідні 3 тисячі рублів.

«Вердикт тільки-тільки винесено, і я навіть близько не думала про те, що потрібно виплачувати штраф. У нас попереду ще апеляція і «тяганина». Але наш народ не просто турботливий, а ще й зі стратегічним поглядом на те, що потрібно вирішити проблему людини. Дії силових структур зачепили людей. Вони приходять в гості не тільки з квітами, а й мішечками 10-рублевих монет», – сказала Муміне Салієва.

Зібрані гроші активістки мають намір передати на потреби дітей заарештованих кримчан.

Нагадаємо:

  • 30 травня в Криму в Джанкої російські силовики затримали кримськотатарську активістку Лутфіє Зудієву за підозрою в нібито пропаганді екстремізму. Її відвезли до Сімферополя в «Центр з протидії екстремізму МВС по Республіці Крим» («Центр Е»).
  • 30 травня в Бахчисараї російські силовики затримали кримськотатарську активістку Муміне Салієву, яка є координатором проекту «Кримське дитинство», створеного в кінці 2017 року для підтримки і розвитку дітей політв’язнів. Активістку відвезли до Сімферополя.
  • Увечері 30 травня Муміне Салієву і Лютфие Зудієву відпустили з «Центур Е» в Сімферополі. Їх обвинувачують в адміністративному правопорушенні за ст.20.3 КоАП РФ – нібито пропаганду забороненої символіки. «Судові» засідання по їх справах були призначені на 31 травня.
  • Головне управління Нацполіції в АРК та Севастополі відкрило кримінальне провадження через затримання в окупованому Криму російським силовиками кримськотатарських активісток Лутфіє Зудієвої і Муміне Салієвої.
  • 31 травня в Криму «Київський райсуд» Сімферополя визнав винними кримськотатарських активісток Муміне Салієву і Лютфіє Зудієву в нібито демонстрації символіки забороненої організації через репости в соцмережі. «Суд» ухвалив покарати активісток адмінштрафами: Салієву 1000 рублів, Зудієву – 2000 рублів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine