Розмінування Донбасу не працюватиме на повну до вилучення корупційних схем з закону – Поліщук

Закон про гуманітарне розмінування містить корупційні схеми, без вилучення яких програма з розмінування Донбасу не працюватиме у повному обсязі, стверджує Олександр Поліщук, військовий дипломат і експерт Фонду «Майдан закордонних справ».

Олександр Поліщук, експерт з питань оборонного будівництва фонду «Майдан закордонних справ» Фото: investigator.org.ua

Про це Поліщук заявив у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

Міжнародні партнери України з питань розмінування вважають, що у Законі “Про протимінну діяльність в Україні”, прийнятому Верховною Радою і підписаному президентом України Петром Порошенком, міститься корупційна схема, за якою ліцензування та контроль протимінної діяльності буде здійснювати приватна фірма, стверджує Поліщук.

“Досить складна структура, за якою стоїть проста схема: МінТОТ буде вибирати виконавців робіт, ліцензувати їхню діяльність і надати їм дозвіл на виконання робіт. А через приватну фірму – чутки вже ходять, хто це буде – надаватиметься потім ліцензія і контролюватиметься виконання робіт”, – каже експерт.

Він вбачає за цією структурою інтерес народного депутата Сергія Пашинського.

“За цією структурою стоїть «Народний фронт», зокрема, пан Пашинський”, – сказав Поліщук.

Експерт повідомив, що у ситуацію втрутилася Організація Об’єднаних Націй.

“Тепер цією проблематикою зацікавилася Організація Об’єднаних Націй. Буквально днями в Україні відбулося засідання з гуманітарного розмінування, де було прийнято рішення, що ООН тепер буде опікуватися цим питанням, створять робочу групу, до якої тепер будуть включені не тільки представники органів державної влади України, а також і ті незалежні закордонні партнери, які на сьогодні вже виконують роботи на території України – Danish Demining Group (DDG), HALO Trust і ОБСЄ”, – сказав Поліщук.

За результатом роботи цієї групи будуть вноситися зміни до закону для того, щоб він відповідав і міжнародним стандартам, і інтересам України в тому, щоб роботи виконувалися швидко, якісно і по оптимальній ціні, пояснив експерт.

“До завершення інституалізації повністю всієї структури, яка буде займатися питаннями гуманітарного розмінування в Україні, ми не можемо очікувати, що програма буде розгорнута в повному обсязі”, – сказав він.

Повне інтерв’ю Олександа Поліщука читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань: «Олександр Поліщук: Міжнародні донори бачать, що Рада залишила корупційні схеми в законі про розмінування Донбасу».

Нагадаємо:

  • Верховна Рада України 25 квітня прийняла зміни до Закону України “Про протимінну діяльність в Україні”.
  • Експерт Олександр Поліщук назвав зміни до Закону України “Про протимінну діяльність в Україні” косметичними та такими, що не скасовують корупційної складової закону.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine