Вже понад тижня невідоме місцезнаходження активіста Мемедемінова – адвокат

Захист кримськотатарського активіста і громадського журналіста Нарімана Мемедемінова, якого повинні були доставити з окупованого Криму до російського Ростова-на-Дону на засідання Північно-Кавказького окружного військового суду, вже понад тижня невідомо його місцезнаходження.

Наріман Мемедемінов Фото: Антон Наумлюк

Про це виданню Крим.Реаліі повідомив адвокат Мемедемінова Едем Семедляєв, передає Центр журналістських розслідувань.

«З 5 червня про Нарімана немає ніякої інформації. Ми точно знаємо, що в СІЗО Сімферополя його немає, але і до Ростова-на-Дону він також не був доставлений. Ситуація ненормальна. Ми готуємо запит у ФСВП Росії, щоб з’ясувати його місцезнаходження», – сказав Семедляєв.

Як повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», 10 червня Північно-Кавказький окружний військовий суд відклав перше засідання, на якому мала розглядатися по суті справа Мемедемінова, в зв’язку з тим, що його не доставили з СІЗО Сімферополя в Ростов-на-Дону.

Нагадаємо:

  • 22 березня 2018 року в окупованому Криму російські силовики в селі Холмовка Бахчисарайського району обшукали будинок кримськотатарського активіста, блогера Нарімана Мемедемінова, затримали його і відвезли на допит в «кримське управління ФСБ» в Сімферополі. Активіста обвинуватили в нібито закликах до здійснення терористичної діяльності за ст. 205.2 КК РФ за публікацію на каналі Youtube в 2012-2013 роках новинних відеороликів.
  • 23 березня 2018 року«Київський районний суд» Сімферополя заарештував Мемедемінова.
  • 14 березня 2019 року «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Мемедемінова до 16 травня 2019 року. «Верховний суд Криму» залишив це рішення без змін.
  • 29 травня в Росії Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону ухвалив з 10 червня приступити до розгляду по суті справи Нарімана Мемедемінова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine