Збірна України вперше виграла молодіжний чемпіонат світу з футболу

Новини

Збірна України у фіналі чемпіонату світу з футболу серед команд віком до 20 років (U-20) перемогла з рахунком 3:1 команду Південної Кореї та вперше в історії стала чемпіоном світу.

Фінальний матч відбувся у Польші на стадіоні міста Лодзь повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію української служби BCC.

На п’ятій хвилині збірна Південної Кореї вийшла вперед, коли Лі Кан Ін реалізував пенальті.

Але ще до кінця першого тайму українці зрівняли рахунок. Гол на 34-й хвилині забив Владислав Супряга.

Форвард «Динамо» також відправив м’яч у ворота суперника на 52-й хвилині другого тайму.

На 89-й хвилині гол корейцям забив Георгій Цітаішвілі.

На шляху до першого в історії фіналу українці здобули п’ять перемог і одну нічию. В груповому турнірі вони перемогли збірні США і Катару та зіграли 1:1 з командою Нігерії.

У плей-оф українці по черзі виграли у збірних Панами, Колумбії та Італії.

Особливо драматичною виявилася перемога над італійцями. Завдяки голу Сергія Булеци українці вели 1:0, але завершували матч після вилучення Дениса Попова в меншості. На другій компенсованій хвилині пропустили. Арбітр спершу гол зарахував, але потім, після перегляду відеоповтору, взяття воріт відмінив.

Збірну України очолює один з найвідоміших українських дитячо-юнацьких тренерів Олександр Петраков.

Тренер молодіжної збірної України Олександр Петраков Фото: Reuters

Збірна Південної Кореї на цьому турнірі створила справжню сенсацію, вибравшись зі, здавалося б, непрохідної групи.

У першому матчі Корея програла Португалії, але потім перемогла мінімально збірні Південної Африки та Аргентини і опинилася в 1/8-й.

У плей-оф на шляху майбутніх фіналістів суперники були не такими грізними – Японія, Сенегал та Еквадор.

У разі перемоги південні корейці могли стати першою в історії азійською збірною, яка виграє чемпіонат світу з футболу.

До сьогодні українські футболісти вигравали юнацький чемпіонат світу в 1977 році у складі збірної СРСР.

В тієї команди було відразу дев’ятеро українських гравців. Її капітаном був Андрій Баль із «Карпат», а найкращим гравцем турніру став київський динамівець Володимир Безсонов.