Чубаров закликав Зеленського ініціювати засідання Радбезу ООН через ситуацію в Криму

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав президента України Володимира Зеленського ініціювати термінове засідання Ради безпеки ООН через незаконні обшуки, затримання і проведення судів російською владою в окупованому Криму.

Про це Чубаров заявив у відеозверненні, зазначивши, що ініціювати засідання повинен і глава МЗС України Павло Клімкін, пише Центр журналістських розслідувань.

«Потрібно негайно збирати Радбез ООН і обговорювати питання надання гарантій безпеки кримськотатарському народу, громадянам України, які живуть на тимчасово окупованій кримській землі», – сказав Чубаров.

Чубаров зазначив, що РФ так і не виконала всіх попередніх рішень: Генеральної Асамблеї ООН, Міжнародного суду ООН щодо скасування рішення щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар, рішення морського трибуналу, рішення ЄСПЛ по Едему Бекірову.

Нагадаємо:

  • 19 червня в будинках Аксеіта Джанджакова і Ребії Сеттарової в Сари-Су Білогірського району російські силовики провели обшуки.
  • Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров заявив у відеозверненні, що в окупованому Криму триває тотальна облава на кримських татар.
  • Міністри закордонних справ 28 країн Євросоюзу знову висловили стурбованість у зв’язку з ситуацією з безпеки в регіоні Чорного моря.
  • У грудні 2018 року Генасамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, України, районів Чорного та Азовського морів».
  • 19 грудня 2017 року Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію з прав людини в окупованому Криму, в якій міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН від 19 квітяня 2017 року про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові. Також в документі йдеться, що Росія здійснює міжнародний злочин, незаконно призиваючи до Збройних сил РФ жителів окупованих Криму і Севастополя та проводячи військову пропаганду серед дітей та молоді півострова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine