РФ закликали виконати рішення ЄСПЛ по Едему Бекірову

Влада окупованого Криму повинна виконати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 11 червня і надати належну медичну допомогу кримськотатарському активісту, інваліду першої групи Едему Бекірову.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Укрінформ».

«Російська окупаційна влада продовжує відмовляти в наданні належної медичної допомоги найбільш нужденним в ній українським громадянам. Незважаючи на рішення Європейського суду з прав людини від 11 червня, вони відмовляються направити в госпіталь кримського татарина, інваліда першої групи Едема Бекирова», – сказав він.

Прокопчук нагадав іноземним делегаціям, що в Криму тривають політичні переслідування кримських татар і українців.

У місії Європейського Союзу при ОБСЄ також висловили стурбованість з приводу погіршення ситуації з правами людини в Криму.

«Гоніння і переслідування тих, хто виступає проти незаконної анексії, включаючи кримських татар, повинні негайно припинитися. Ми очікуємо, що Росія припинить цю практику і звільнить без зволікання всіх незаконно затриманих громадян України. ЄС особливо занепокоєний погіршенням здоров’я затриманого активіста Едема Бекирова. Ми очікуємо, що йому буде надано доступ до відповідного медичного лікування, рішення про це недавно прийняв ЄСПЛ. Ми закликаємо до повного дотримання міжнародних стандартів прав людини на півострові», – заявили представники ЄС в ОБСЄ.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 15 січня Едема Бекірова вивезли до Республіканської лікарні імені Семашко на обстеження. За його результатами лікарі видали висновок захисту активіста, що він може утримуватися під вартою в СІЗО Сімферополя.
  • «Слідство» пропонує Бекірову визнати провину в обмін на зміну запобіжного заходу з утримання в СІЗО на домашній арешт.
  • 7 червня «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Бекірову до 12 серпня.
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine